Pondělí 13. července. Svátek má Markéta.

Ceny komerčních a rezidenčních nemovitostí vzrostly o 20 %

07.09.2016 12:09 Tisková zpráva:

Rok 2008 byl zlomový pro světovou ekonomiku. Dopady se nevyhnuly ani České republice. Na trhu nemovitostí jsme tak mohli zaznamenat postupné snižování cen komerčních i rezidenčních nemovitostí. Situaci ocenili potencionální zájemci o koupi nebo výstavbu nemovitosti. Souběžně s pádem cen klesaly i úrokové sazby hypotéčních úvěrů. Uvolněné financování sice umožnilo vysokou míru výstavby nových budov, problémem ale byla nízká poptávka. V období krize se totiž lidé ani firmy neodvažovali financovat větší obnosy peněz právě do nemovitostí. Situace se ale za poslední dva roky razantně změnila. Dopady ekonomické krize již odezněly, ekonomice se daří, HDP roste a nízké úrokové sazby stále přetrvávají.

„Razantní zvýšení cen komerčních a rezidenčních nemovitostí reaguje na nízké úrokové sazby a celkově růst HDP. Banky jsou centrálami tlačeny poskytovat financování a tím vytváří prostředí se silnou poptávkou, která tlačí cenu výše,“ říká Radek Procházka, vedoucí partner poradenské společnosti Prochazka & Partners. V současné době se ceny komerčních i rezidenčních nemovitostí vyšplhaly na stejnou úroveň jako v roce 2007, než došlo k pádu cen. Vzhledem k přetrvávajícím výhodným podmínkám financování lze předpokládat, že zájem o nákup nemovitostí bude dále pokračovat.

O velké lukrativní komerční nemovitosti jeví zájem velcí zahraniční investoři, pro které je Česká republika již etablovaným a bezpečným investičním trhem Evropy. 

Tisková zpráva: Prochazka & Partners

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *