Sobota 07. prosince. Svátek má Ambrož.

Češi se s partnerem hádají méně než Slováci nebo Poláci, častou příčinou sporů jsou peníze

18.06.2015 11:06 Tisková zpráva:

„Dvě třetiny Čechů (64 %) se hádají kvůli výdajům, příjmy jsou důvodem sporů v každé osmé domácnosti, čtvrtina hádek pro peníze je kvůli financím obecně, ale také kvůli půjčkám,“ říká k výsledkům průzkumu výkonný ředitel společnosti PROFI CREDIT Rudolf Cejnar. Lidé mají obvykle jasno v tom, na co a kolik si půjčit. Vášnivé debaty ale vedou o tom u koho, na jak dlouho o výši splátek. Poláci jsou na tom podobně jako my. Na Slovensku se kvůli výdajům hádá zhruba polovina lidí (54 %), v každé šesté domácnosti spolu partneři nemluví kvůli platu. 

Češi se hádají kvůli výdajům na jídlo, Poláci kvůli módě

„U čtvrtiny Čechů jsou hlavním důvodem sporů výdaje na jídlo, následují koníčky (22 %), výdaje na bydlení (20 %) a utrácení za módu a obuv (13 %),“ uvádí Rudolf Cejnar. Slováci na sebe křičí především kvůli nákladným koníčkům. Ty vadí hlavně ženám. V Polsku se zase rozčilují více muži, příčinou 27 % hádek jsou u našich severních sousedů útraty za oblečení, kabelky a boty. V Bulharsku jsou pak středobodem sporů výdaje na bydlení, a to ve čtvrtině domácností.

Rodinná půjčka = důvod k hádce

Jedním z důvodů sporů o peníze jsou také půjčky v rámci rodiny. Ty využívá téměř polovina Čechů a 45 % Slováků. Jenže řada z nich také přiznává, že výhodná rodinná půjčka se často neobejde bez problémů. Poláci a Bulhaři se drží hesla „peníze kazí vztahy“ a pro půjčku si zajdou raději do banky nebo nebankovní úvěrové společnosti. Nejoblíbenějšími finančními rádci jsou ve všech sledovaných zemích rodinní příslušníci a přátelé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *