EUR 25.615

USD 22.012

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.615

USD 22.012

28. 04. 2015

Subjekty:
Sberbank

Češi v půjčkách stále tápou. Když si půjčují, úrok chtějí co nejnižší, pak jej ale zapomenou. Často si také nesrovnávají nabídky a zbytečně tak přeplácí

 


 

Více než polovina lidí (56 %) chce znát výšku úroku spotřebitelského úvěru hned na začátku při vyřizování půjčky. Naproti tomu 39 % preferuje co nejnižší úrok, a to i za cenu, že by na schválení půjčky museli déle čekat. Paradoxně však většina (66 %) klientů českých bank netuší, jaký úrok na svém úvěru vlastně má. V tomto jsme ještě o trochu laxnější než Slováci, kde 63 % nezná výši svého úroku. 

Polovina Čechů si vybírá půjčku od banky, od které má již nějakou službu, ať už se jedná o běžný účet nebo hypotéku. Dalších 15 % si sjedná půjčku u banky, u které již mají nějakou službu a která jim půjčku aktivně nabídne, 14 % na základě reklamy a 8 % dá na doporučení známých či finančních poradců.

„Je překvapivé, že téměř sedm z deseti Čechů si nepamatuje, jakou sazbu mají či měli na své půjčce, ačkoliv ji považují za jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru. Ztrácejí tak možnost ušetřit, protože se neumí zorientovat, zda je v porovnání s aktuálními nabídkami na trhu jejich úvěr výhodný. Určitě klientům doporučuji, aby si před sjednáním půjčky udělali srovnání. A to i v případě, že již půjčku mají nebo své půjčky konsolidují – rozdíly ve splátkách mohou být i několik tisíc korun ročně,“ vysvětluje Roman Knaus, ředitel retailových produktů Sberbank CZ.

Sberbank CZ v souladu se svou snahou nabízet klientům atraktivní produkty, zlepšila svou nabídku v oblasti spotřebitelských půjček –  FÉR půjčku a FÉR konsolidaci. Klienti od banky nově získají lepší sazby a navíc banka zjednodušila celý proces získání půjček. 

REKLAMA

U FÉR konsolidace je nejnižší sazba nyní od 6,49 %, u FÉR půjčky je nejnižší sazba od 7,99 %.
Nově banka vybraným klientům poskytuje půjčku bez dokládání příjmu až do výše 100 000 Kč. Zjednodušuje
i způsob dokládání totožnosti pro občany ČR, nově bude stačit k žádosti o úvěr pouze jeden doklad totožnosti, a to občanský průkaz. 

U způsobu dokládání příjmů nezajištěných úvěrů do 250 000 Kč si nově klient, který je zaměstnán, může vybrat, zda své příjmy doloží potvrzením o příjmu nebo výpisy z běžného účtu. Nově si také klienti mohou vyřídit FÉR půjčku v eShopu až do částky 250 000 Kč.

O výhodnosti půjček od Sberbank CZ svědčí i nezávislé srovnání, ve kterém vychází FÉR půjčka nejvýhodněji.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.