EUR 24.635

USD 25.534

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.635

USD 25.534

04. 03. 2015

1 komentář

CPI BYTY má za sebou historicky nejúspěšnější rok

 


 

Společnost CPI BYTY si i nadále zachovává status druhého největšího poskytovatele nájemního bydlení v České republice. Prostřednictvím pěti poboček aktuálně spravuje přes 12 500 bytů a množství nebytových prostor v celkem patnácti lokalitách na Severní Moravě, v Severních a Středních Čechách a v Praze. „Náročnost takto rozsáhlého a geograficky i technicky rozmanitého portfolia se projevuje ve vysokých nárocích na organizaci, finance i lidské zdroje,“ řekl David Štýbr, ředitel CPI BYTY.

Z ekonomického pohledu se veškeré ukazatele v posledních letech vyvíjely pozitivně, přičemž rok 2014 byl s tržbami ve výši 497 milionů korun historicky nejúspěšnější. Důvodů bylo hned několik.

„Na výši tržeb se projevil dlouhodobý růst činží v důsledku deregulace, který společnost CPI BYTY rozprostřela do několika let (2010 – 2013), a kdy se právě v roce 2014 projevila kumulace navýšeného nájemného z velké části portfolia (původně okolo 70 % bytů s regulovaným nájemným),“ tvrdí Daniel Bacík odpovědný za obchodní stránku společnosti CPI BYTY. 

„Dalším důvodem je nejnižší procento pohledávek za nezaplaceným nájemným v historii CPI BYTY.“ A jak dále doplňuje Bacík, díky změně strategie při řešení nedoplatků z deregulovaného nájemného se navíc podařilo získat velké procento takto vzniklých dlužných částek, a tím opět posílit tržby společnosti. 

„Třetím faktorem je pozitivní saldo vrácených a pronajatých bytů, respektive nejnižší počet ukončených nájemních smluv v historii,“ dodává Bacík.

REKLAMA

Investice do bytového fondu

V roce 2014 společnost vynaložila téměř 200 milionů korun. Investice většího objemu směřovaly např. do výměny výtahů v panelových domech v Českém Těšíně nebo v České Lípě, do oprav rozvodů vody a kanalizace (Třinec, Český Těšín), pokračovalo se také v opravách střech (Ústí nad Labem, Třinec), zateplování objektů (Litvínov, Česká Lípa) a výměně kotlů v Novém Městě pod Smrkem nebo úprav způsobu vytápění a ohřevu teplé užitkové vody na tepelná čerpadla v rámci programu na snižování energetické náročnosti objektů, které se dříve osvědčilo v České Lípě.

Pokračuje také program revitalizace vstupních dveří a společných prostor nebo opravy komínů.

CPI BYTY investuje také do zabezpečování svých objektů, ať už posílením techniky jako jsou kamery, nebo zřízením bezpečnostních služeb v konkrétní lokalitě či objektech. 

REKLAMA

Pilotní projekt rekonstrukce bytů za účelem úpravy velikosti a dispozic a snižování energetických nákladů představuje bytový dom v České Lípě na ulici Zoubkova. Původně dva vchody s celkem 32 byty o dispozici 3+1 prošly kompletní revitalizací a bytový dům nabízí kvalitativně vyšší standard bydlení a nové dispozice bytových jednotek ve vyhledávané lokalitě. Bytové domy jsou kompletně zatepleny, byly zde instalovány nové rozvody a technologie i datové kabely. Celkovou obměnu zaznamenaly také vstupní a společné prostory. Pro oba vchody je společná místnost k sušení prádla a uložení kol. Rekonstrukce, která probíhala od roku 2013, si vyžádala 20 milionů korun. Zájem o bydlení v těchto bytech je velký.

V následujících letech očekává CPI BYTY stabilizaci stávajících hospodářských údajů. S ohledem na ustálení výše nájmů nelze počítat ani s růstem příjmů v této oblasti. Cílem tak bude udržet aktuální ekonomickou bilanci a soustředit se především na další opravy nemovitostí a péči o nájemníky. 

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.23 Aktuální výše Hypoindexu

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%
Historie vývoje


Související články

Stavebním spořitelnám se daří poskytovat úvěry

Stavebním spořitelnám se v prvním pololetí v konkurenčním boji s hypotečními úvěry dařilo. Nízké úrokové sazby sice nahrávají hypotékám, zájem o nové úvěry stavebních spořitelen i tak vzrostl o 12 procent. Zisk většiny spořitelen se zvýšil, a to i přes pokles objemu vkladů klientů. Co se skrývá za úbytkem vkladů?

Text: Jiří Havelka

25. 08. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
 • Marie Hrbkova

  18 června, 2017

  Dobry den,schanime byt 3+1
  Nebo 4+1 kdekoliv na morave.
  Jsme 5ti clena klidna rodina s 2ma malimi pejsky
  Romove nejsme,
  Jen hledame neco kde se neplati na osobu
  Nemame na realitky a drahe kauce
  V pripadne se domluvit na kauci. Radne sve bydleni platime.

  Odpovědět