Čtvrtek 28. května. Svátek má Vilém.

Crestyl zahájil stavbu již čtvrté etapy kanceláří DOCK IN

05.11.2018 10:11 Tisková zpráva:

Developerská skupina CRESTYL zahájila na začátku podzimu stavbu nové administrativní budovy DOCK IN FOUR, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Objekt s osobitým stylem se zvlněnou fasádou a množstvím balkonů a teras navazuje na třetí etapu DOCK IN, která je nyní ve fázi hrubé stavby, i na dokončené a úspěšně pronajaté první dvě etapy. DOCK IN FOUR nabídne 20 tisíc m2 pronajímatelné plochy kanceláří ve vysokém standardu a další tři tisíce m2 obchodních prostor pro restaurace a služby. Dokončení stavby je naplánováno na jaro 2020, celková investice dosahuje přibližně jedné miliardy korun.

Unikátní atmosféra, kterou vytváří přilehlá zeleň a řeka Vltava, činí projekt DOCK IN skutečně odlišným od jiných kancelářských komplexů. Díky propojení kanceláří s byty v bezprostředním okolí je místo navíc stále živé. Spojuje pracovní dynamiku i pohodu na břehu řeky – i proto celá čtvrť DOCK získala již řadu prestižních ocenění,“ říká Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl. „Nájemci toto oceňují, a proto máme první dvě již dokončené etapy DOCK IN plně obsazené. Protože zájem o tuto lokalitu stále roste, rozhodli jsme se zahájit stavbu čtvrté etapy ještě před podpisem smluv s prvními nájemci. Jednání ale již samozřejmě probíhají, stejně jako u třetí etapy, kde jsme nyní ve fázi hrubé stavby a máme pronajato asi 40 % plochy.“

Kanceláře DOCK IN se nachází na rozhraní pražské Libně, Karlína a Holešovic. Administrativní budova DOCK IN FOUR svým osobitým stylem se zvlněnou fasádou plně navazuje na předchozí etapu, autorem architektonického návrhu je kancelář Schindler Seko architekti. Objekt nabídne téměř tisíc m2 balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova je umístěna mezi Libeňským mostem a zbylou částí celého kampusu DOCK. V šesti patrech bude k dispozici celkem 20 tisíc m2 kancelářských ploch a další tři tisíce m2 obchodních prostor pro restaurace a služby určené nejen nájemcům kanceláří, ale i obyvatelům přilehlých rezidencí. V podzemí bude téměř 250 parkovacích míst.

Budovy DOCK IN jsou projektovány tak, aby obdržely prestižní celosvětovou certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design). Ta představuje souhrn řady pravidel pro design, stavbu, provoz i správu „zelených“ objektů. Samozřejmostí tak budou dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrická kola, úsporné osvětlení, ale i dešťové senzory, které umožní šetřit vodou při zavlažování venkovní zeleně.

DOCK IN FOUR je čtvrtou z celkem pěti fází komerční části DOCK IN pražského projektu DOCK skupiny CRESTYL. Ten je koncipován jako kombinace klidného bydlení i kanceláří s promenádou u vody. Projekt DOCK nabízí kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště, přímé napojení na cyklostezku a přístup do parku s dětským hřištěm i rozlehlých Thomayerových sadů. Přes klidné prostředí má DOCK vynikající spojení městskou hromadnou dopravou díky metru a tramvajím.

Lokalita Palmovky nabízí kompletní občanskou vybavenost – školy, sportoviště, zdravotnická zařízení, poštu, divadlo, obchody nebo restaurace. Nová pěší lávka, která bude dokončena společně s budovou DOCK IN THREE v roce 2019, pak nové budovy přímo propojí s Libeňským mostem. Stanice metra Palmovka tak bude vzdálena méně jak čtyři minuty chůze.

V příštím roce bude v kampusu DOCK otevřen i nový relaxační park v přímém sousedství nové budovy. Park o rozloze jednoho hektaru nabídne odpočinek v zeleni s vodními prvky a lavičkami, ale i možnost sportovního vyžití například při venkovním fitness či lekcích jógy. Sportovci ocení i speciální běžeckou tartanovou dráhu okolo celého areálu, která bude napojena na městské cyklostezky vedoucí do centra města a do Troje. Samozřejmostí je zázemí v podobě sprch a šaten přímo v budově. Přímo na vodní hladině pak bude umístěna plovoucí restaurace.

Celková podlahová plocha komerčního areálu DOCK IN činí přibližně 80 tisíc m2. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu jsou ale i obchody, kavárny a restaurace. Již vyrůstající rezidenční část pak nabídne po svém dokončení na ploše 40 tisíc m2 přes 300 nadstandardních bytů. Jedinečné bytové domy vznikají přímo podél břehů dvou slepých ramen Vltavy.

Tisková zpráva CRESTYL

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *