EUR 23.655

USD 21.982

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 12.7 %

EUR 23.655

USD 21.982

05. 04. 2023

0 komentářů

CTP v Ostravě kupuje halu s přilehlým pozemkem, který umožní její rozšíření na celkových 94 tisíc m2, stane se tak největší budovou v českém portfo-liu

 

CTP, největší developer v České republice zaměřený na udržitelnou výstavbu průmyslově-logistických nemovitostí, na začátku letošního roku koupil od společnosti Bluehouse Capital průmyslový areál na pozemku s celkovou rozlohou 330 tisíc m2 v městské části Ostrava – Hrušov. Ke stávající první fázi o rozloze 18 tisíc m2, na kterých jsou již tři nájemci, plánuje developer vybudovat dalších 76 tisíc m2 průmyslově-logistických prostor. V revitalizovaném areálu po bývalých chemických závodech tak vyroste hala o celkové rozloze 94 tisíc m2 a stane se největší v českém portfoliu CTP.

Loading 

V areálu již stojí první část haly o rozloze 18 tisíc m2, ve které mají skladové prostory společnosti Prosperplast a Hyundai Steel a také zde má své zázemí logistická společnost LogFlex. V první polovině roku 2023 developer zahájí výstavbu další části haly s rozlohou 74 tisíc m2 včetně okolního zázemí parku typického pro všechny projekty developera, jako je potřebná infrastruktura, bohatá zeleň či elektrické nabíječky pro vozidla.

„Našim dlouhodobým cílem jsou akvizice pozemků a projektů, abychom klientům nabídli nejširší síť kvalitního zázemí pro jejich další obchodní rozvoj v rámci Evropy. Vzhledem ke strategické geografické poloze má Česká republika v dlouhodobém horizontu i nadále velký potenciál růstu v oblasti průmyslových a logistických nemovitostí, a proto mě těší, že jsme do našeho portfolia přidali nový projekt v Hrušově. Areál je ve skvělé lokalitě v blízkosti centra Ostravy a dálnice a velmi dobře tak doplňuje naše další úspěšné projekty v regionu,“ vysvětlil Michal Felcman, ředitel oddělení fúzí a akvizic v CTP, který akvizici řídil.

Ostrava je pro CTP strategický region, ve kterém intenzivně rozvíjí své aktivity již od roku 2004. Díky svým parkům poskytl developer zázemí pro 10 tisíc pracovních míst v regionu. Má zde již dva průmyslové parky, CTPark Ostrava a CTPark Ostrava Poruba, a také prémiový kancelářský areál IQ Ostrava. V reakci na rostoucí zájem firem o Ostravsko se CTP rozhodla pro koupi revitalizovaného areálu Hrušov, který se nachází na brownfieldu po bývalých chemických závodech. CTP tak nadále rozšiřuje síť svých parků na 57 lokalit po celé České republice.

„Ostravu vnímáme jako místo s obrovským potenciálem, který se díky otevřenosti místních samospráv a institucí velice rychle rozvíjí. Nový projekt v Hrušově perfektně zapadá do naší strategie vytvářet vysoce kvalitní a dostupnou infrastrukturu pro společnosti z oblasti logistiky, e-commerce, lehké výroby a také R&D. Výhodou areálu Hrušov není pouze výborná lokalita, ale také připravenost pozemku a hotová stavební povolení. Můžeme tak ihned zahájit stavební práce a co nejdříve nabídnout našim stávajícím klientům i novým nájemcům prostory nejvyšší třídy A s celou řadou prvků pro zvýšení udržitelnosti provozů,“ doplnil Vojtěch Peřka, regionální business developer CTP.

Úspěšná transformace této lokality a dokončení první fáze haly byly jedním z klíčových milníků našeho projektu. Byl to také ideální okamžik pro to, aby byl projekt předán developerovi a správci s dlouholetými zkušenostmi, jakým je právě společnost CTP,“ uvedl Victor Pisante, ředitel společnosti Bluehouse Capital.

REKLAMA

Nový CTPark Ostrava Hrušov přinese regionu potřebné zázemí pro nově příchozí firmy stejně jako prostory pro růst firem, které na Ostravsku již působí. Svou koncepcí zapadá také do ostravského urbanistického plánu, podle kterého by poblíž měla vyrůst nová výrobně-obchodní čtvrť.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.32 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%
Historie vývoje


Související články

Nájemní bydlení je investičně zajímavé

Účastníci konference Nájemní bydlení budoucnosti pořádané společnostmi BTR Consulting a Real Estate Academy se jednoznačně shodli, že rezidenční trh se proměňuje. Jasným trendem je nájemní bydlení jako aktuálně cenově dostupnější alternativa oproti vlastnickému bydlení a jako možnost zajímavá i z investičního pohledu.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

02. 06. 2023

I přes pokles jsou ceny nemovitostí v ČR stále na relativně vysoké úrovni

Trh s nemovitostmi v České republice prochází v posledních měsících významnými změnami. Po dlouhém období růstu cen dochází k určité stabilizaci a mírnému poklesu. Z  aktuálních dat vyplývá, že ceny nemovitostí se za poslední tři měsíce vyvíjely různými směry.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

29. 05. 2023

Analýza: Poptávka po bytech stoupá

Trh s byty v Praze se probouzí. Po dlouhé stagnaci lze sledovat oživení prodejů. Kvalitní a prémiové nemovitosti si svou cenu drží, trvají však výrazné rozdíly v ceně nových a starších bytů. Rostou požadavky na kvalitu. Kupující mají stále vyšší nároky na standard vybavení bytů a nabízené doplňkové služby.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

24. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *