EUR 25.255

USD 23.195

REPO sazba ČNB 4.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.255

USD 23.195

05. 04. 2023

0 komentářů

CTP v Ostravě kupuje halu s přilehlým pozemkem, který umožní její rozšíření na celkových 94 tisíc m2, stane se tak největší budovou v českém portfo-liu

 

CTP, největší developer v České republice zaměřený na udržitelnou výstavbu průmyslově-logistických nemovitostí, na začátku letošního roku koupil od společnosti Bluehouse Capital průmyslový areál na pozemku s celkovou rozlohou 330 tisíc m2 v městské části Ostrava – Hrušov. Ke stávající první fázi o rozloze 18 tisíc m2, na kterých jsou již tři nájemci, plánuje developer vybudovat dalších 76 tisíc m2 průmyslově-logistických prostor. V revitalizovaném areálu po bývalých chemických závodech tak vyroste hala o celkové rozloze 94 tisíc m2 a stane se největší v českém portfoliu CTP.

Loading 

V areálu již stojí první část haly o rozloze 18 tisíc m2, ve které mají skladové prostory společnosti Prosperplast a Hyundai Steel a také zde má své zázemí logistická společnost LogFlex. V první polovině roku 2023 developer zahájí výstavbu další části haly s rozlohou 74 tisíc m2 včetně okolního zázemí parku typického pro všechny projekty developera, jako je potřebná infrastruktura, bohatá zeleň či elektrické nabíječky pro vozidla.

„Našim dlouhodobým cílem jsou akvizice pozemků a projektů, abychom klientům nabídli nejširší síť kvalitního zázemí pro jejich další obchodní rozvoj v rámci Evropy. Vzhledem ke strategické geografické poloze má Česká republika v dlouhodobém horizontu i nadále velký potenciál růstu v oblasti průmyslových a logistických nemovitostí, a proto mě těší, že jsme do našeho portfolia přidali nový projekt v Hrušově. Areál je ve skvělé lokalitě v blízkosti centra Ostravy a dálnice a velmi dobře tak doplňuje naše další úspěšné projekty v regionu,“ vysvětlil Michal Felcman, ředitel oddělení fúzí a akvizic v CTP, který akvizici řídil.

Ostrava je pro CTP strategický region, ve kterém intenzivně rozvíjí své aktivity již od roku 2004. Díky svým parkům poskytl developer zázemí pro 10 tisíc pracovních míst v regionu. Má zde již dva průmyslové parky, CTPark Ostrava a CTPark Ostrava Poruba, a také prémiový kancelářský areál IQ Ostrava. V reakci na rostoucí zájem firem o Ostravsko se CTP rozhodla pro koupi revitalizovaného areálu Hrušov, který se nachází na brownfieldu po bývalých chemických závodech. CTP tak nadále rozšiřuje síť svých parků na 57 lokalit po celé České republice.

„Ostravu vnímáme jako místo s obrovským potenciálem, který se díky otevřenosti místních samospráv a institucí velice rychle rozvíjí. Nový projekt v Hrušově perfektně zapadá do naší strategie vytvářet vysoce kvalitní a dostupnou infrastrukturu pro společnosti z oblasti logistiky, e-commerce, lehké výroby a také R&D. Výhodou areálu Hrušov není pouze výborná lokalita, ale také připravenost pozemku a hotová stavební povolení. Můžeme tak ihned zahájit stavební práce a co nejdříve nabídnout našim stávajícím klientům i novým nájemcům prostory nejvyšší třídy A s celou řadou prvků pro zvýšení udržitelnosti provozů,“ doplnil Vojtěch Peřka, regionální business developer CTP.

REKLAMA

Úspěšná transformace této lokality a dokončení první fáze haly byly jedním z klíčových milníků našeho projektu. Byl to také ideální okamžik pro to, aby byl projekt předán developerovi a správci s dlouholetými zkušenostmi, jakým je právě společnost CTP,“ uvedl Victor Pisante, ředitel společnosti Bluehouse Capital.

Nový CTPark Ostrava Hrušov přinese regionu potřebné zázemí pro nově příchozí firmy stejně jako prostory pro růst firem, které na Ostravsku již působí. Svou koncepcí zapadá také do ostravského urbanistického plánu, podle kterého by poblíž měla vyrůst nová výrobně-obchodní čtvrť.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.49 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%
Historie vývoje

 

 


Související články

Prodej nových bytů v Praze ožívá

Trh s novými byty v Praze pokračuje v růstu, developeři za druhé letošní čtvrtletí prodali 1500 bytů. To je o polovinu více než ve stejném období loňského roku. Zároveň jde z hlediska prodejů o nejsilnější druhé čtvrtletí za posledních sedm let s výjimkou rekordního druhého čtvrtletí 2021. Cena nabízených bytů začala stagnovat. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol, která trh […]

Text: redakce hypoindex.cz

17. 07. 2024

Brněnské byty jsou nejdražší v historii

Průměrná nabídková cena brněnských novostaveb přesáhla ve druhém čtvrtletí roku 2024 úroveň 129 400 Kč za metr čtvereční. Pokořila tím dosavadní rekord z roku 2022. Prudce vzrostla i poptávka. Jak ukazují data společnosti Trikaya, oproti prvním třem měsícům letošního roku se ve druhém kvartálu prodalo o polovinu více nových bytů. V meziročním srovnání se jedná dokonce o rekordní […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

16. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *