Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Developerský projekt energeticky úsporných rodinných domů Na Malé Růži v Drahelčicích zahájil 2. fázi výstavby. Developer bude stavět také mateřskou školku.

04.04.2014 08:04 Tisková zpráva:

Dokončení 2. fáze výstavby je plánováno na listopad 2014. V současné době mají zájemci o koupi rodinného domu ve druhé fázi možnost zažádat o klientské změny dle svých potřeb a požadavků. V případě zájmu o okamžité nastěhování mohou vybírat z domů z první fáze. Ceny rodinných domů se v závislosti na dispozici a typu domu (řadový dům nebo dvojdům), pohybují v rozmezí od 4.300.000 Kč do 5.900.000 Kč vč. pozemku a DPH a jsou konečné

„Náš projekt není satelitem, navazujeme na stávající zástavbu,“ říká Naděžda Cejnarová, sales & marketing coordinator ze společnosti Rudná Development, která za tímto projektem stojí, a dodává, že architektura projektu ctí prostředí, v němž vyrůstá. Domky jsou jednopatrové, takže nepřevyšují tradiční venkovskou zástavbu. Jejich sedlové střechy jsou pokryté taškami Bramac v klasickém cihlovém odstínu. Zděná výstavba, která dbá na poctivé provedení, využívá to nejlepší z moderních technologií i časem prověřených postupů Jde o energeticky úsporné domy kategorie B, což se samozřejmě odrazí v nižších nákladech na bydlení. O tom, že architektura projektu, pod níž jsou podepsána studia: GWE, s.r.o., Architektonický atelier ABV a LINE Architektura s.r.o., se opravdu povedla, svědčí i dvě ceny, které projekt Na Malé Růži získal v soutěži Realitní projekt roku 2013.

Splátkový kalendář vychází vstříc aktuálním požadavkům na financování bydlení: 3% rezervační smlouva, 10% při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí a zbývajících 87% platí klient až po kolaudaci při podpisu kupní smlouvy. Financující partner projektu je Česká spořitelna, a.s.

V areálu jsou nyní k dispozici dva vzorové rodinné domy, které je možné navštívit každou sobotu mezi 10 a 16 hodinou, v jiné dny po telefonické dohodě.

DISPOZICE DOMŮ

Projekt nabízí dvojdomy ve velikostní kategorii 4+kk s garáží řadové rodiné domy 4+1. Obytná plocha řadových domů je 103 m2, respektive 104 m2, dvojdomů pak 125 m2. Dispozice domů jsou navrženy jako ideální bydlení pro rodinu – nad velkým obytným prostorem v přízemí, kde je počítáno i s přípravou pro krb nebo krbová kamna, jsou v patře tři ložnice a dvě koupelny. Architekt myslel i na úložné prostory, kterých je tu skutečně dostatek včetně komory v přízemí, velké šatny v patře domu a také přístupného podkroví, například pro uložení sezónních věcí. Vybavení je ve vyšším standardu a k vytápění domu slouží plynový kotel. „Máme velmi pozitivní ohlasy na detaily zvyšující pohodlí a soukromí každého domu. Hlavní ložnice má například vždy samostatnou koupelnu. Venkovní terasy na zahradě jsme oddělili dřevěnou zástěnou,“ připomíná Naděžda Cejnarová a přidává několik detailů vybavení: „V koupelnách máme sanitární keramiku značky Vitra, v oknech včetně střešního jsou izolační dvojskla a trojskla, stěna otočená do zahrady je celá prosklená, takže v letních měsících lze obytný prostor rozšířit o již zmiňovanou terasu.“

PERSPEKTIVNÍ LOKALITA

Drahelčice leží pět kilometrů jihozápadně od Prahy, nedaleko Rudné. Z obce je po dálnici D5 blízko do Prahy i do Berouna. Do obou měst vede i autobusové spojení či vlak z Rudné. Na pražský Zličín ke stanicí metra trvá cesta autobusem pouhých 16 minut a nákupní zóna je autem dosažitelná do deseti minut. Kdo často létá na služební cesty, ten ocení blízkost a snadnou dostupnost Letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni.

Drahelčice a jejich okolí nabízí kromě příjemného rodinného bydlení také potřebné obchody, služby a řadu možností trávení volného času. V obci, která je součástí turistického regionu Karlštejnsko, funguje místní knihovna, sbor dobrovolných hasičů či sportovní klub, je zde nové hřiště pro odbíjenou i dětské hřiště. Drahelčicemi prochází značená cyklotrasa, okolí je ideální pro výlety na kolech, například do nedalekého Karlštejnska, Křivoklátska a Českého krasu. Příznivci golfu ocení nedaleká hřiště Golf Resort na Karlštejně a Golf Resort Albatross ve Vysokém Újezdě. Kdo rád jezdí na koni, může navštívit jezdecký oddíl v Nučicích u Rudné. Právě v sousední Rudné, která je přirozeným kulturním a správním centrem, noví majitelé domů najdou mateřskou i základní školu, zdravotní středisko včetně zubní ordinace, poštu, obchody a restaurace. Mateřskou školu budou mít také v Drahelčicích, vybuduje ji investor projektu Na Malé Růži.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *