Středa 22. května. Svátek má Emil.

Díky osmi novým akvizicím rozšiřuje IMMOFINANZ své STOP SHOP portfolio na 80 míst

14.11.2018 11:11 Tisková zpráva:

Společnost IMMOFINANZ pokračuje v expanzi svého úspěšného portfolia nákupních center pod značkou STOP SHOP a nyní zakoupila osm obchodních center ve Slovinsku, Srbsku a Chorvatsku. Celková kupní cena dosahuje přibližně 90,5 milionu eur. Tyto nově získané nemovitosti jsou co do pronájmu plně obsazeny a generují roční příjem z pronájmu ve výši přibližně 7,2 milionu eur, což představuje hrubý výnos 8,0%. Díky těmto transakcím se STOP SHOP portfolio společnosti IMMOFINANZ rozšířilo na 80 míst v devíti zemích, s celkovou plochou více než 567.000 m2 pronajímatelného prostoru a v účetní hodnotě přibližně 800 milionů eur. Současně probíhá vyhodnocování dalších potenciálních akvizic a dvě nákupní centra STOP SHOP v Polsku a Srbsku se nyní nacházejí ve fázi aktivního developmentu.

„Tyto akvizice posilují naši pozici předního evropského provozovatele nákupních center a s ohledem na Chorvatsko znamenají náš vstup na nový retailový trh v rámci Evropské unie, který je velmi atraktivní pro naše nadnárodní nájemce. Vhodná poloha, vynikající dosud dosažené výsledky, příznivá konkurenční situace v konkrétních místech a klasický, zdravý mix nájemců jsou charakteristickými rysy těchto atraktivních investičních příležitostí. Navíc výnosy, kterých může být na těchto trzích dosaženo, hovoří samy za sebe,“ komentuje transakci Dietmar Reindl, provozní ředitel (Chief Operations Officer, COO) společnosti IMMOFINANZ. „Naším cílem je navýšit počet STOP SHOPů na více než 100 – jak prostřednictvím akvizic, tak i díky našim vlastním developerským projektům.“

Předpokládá se, že nákup většiny obchodních center bude uzavřen do konce roku 2018. Kupní cena bude uhrazena z prostředků pocházejících z likvidních fondů.

Skupina nemovitostí ve Slovinsku zahrnuje tři nákupní centra v Mariboru, Krsku a Ptuji, dohromady s přibližně 22.000 m2 pronajímatelného prostoru. Slovinské portfolio nákupních center společnosti IMMOFINANZ nyní vzroste na devět lokací s 52.300 m2 pronajímatelného prostoru. Dvě nově získaná nákupní centra v Chorvatsku mají dohromady téměř 13.500 m2 pronajímatelného prostoru a nacházejí se ve městech Osijek a Valpovo. Prodávajícím parků ve Slovinsku a Chorvatsku je společnost MID Group.

Akvizice v Srbsku zahrnují nákupní centra s přibližně 32.500 m2 pronajímatelného prostoru v lokalitách Subotica, Borca a Smederevo. Značka STOP SHOP v této zemi bude nyní mít devět lokalit s 83.600 m2 pronajatelného prostoru. Prodejcem je srbská společnost MPC Group.

Získaná nákupní centra se vyznačují atraktivním mixem nájemců, který zahrnuje také stabilní nájemce se zavedenou přítomností v dalších STOP SHOPech – např. Deichmann, H&M, C&A, Takko, KiK a JYSK. Po ukončení transakcí projdou centra rebrandingem v souladu s konceptem STOP SHOP.

Detaily týkající se portfolia STOP SHOP

STOP SHOP je značka společnosti IMMOFINANZ pro nákupní centra. Jsou sympatickým a praktickým místním poskytovatelem maloobchodních služeb ve spádových oblastech s 30.000 až 150.000 rezidenty a nabízejí širokou paletu produktů za příznivé ceny. Díky dobrému dopravnímu spojení i dostatečným parkovacím možnostem se zaměřují na „chytré“, na cenu orientované kupující, kteří oceňují snadnou dostupnost.

STOP SHOP portfolio společnosti IMMOFINANZ, včetně nedávných akvizic, pokrývá 80 nákupních center v devíti zemích: Slovensko (16 STOP SHOPů), Maďarsko (14), Rakousko (12), Česká republika (10), Slovinsko (9), Srbsko (9), Polsko (7), Chorvatsko (2) a Rumunsko (1).

Tisková zpráva: IMMOFINANZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *