Středa 02. prosince. Svátek má Blanka.

Do ČR přichází nová epocha coworkingu. Business Link představuje coworking 2.0

09.10.2018 03:10 Tisková zpráva:

Coworking znamená v doslovném překladu spolupráce. Coworkingové prostory jsou místa, která využívají především nezávislí profesionálové. Sdílené kanceláře fungují na bázi členství, kdy jednotliví uživatelé dostanou za relativně nízký poplatek přístup do plně vybavených kancelářských prostor. A to včetně vysokorychlostního internetu, občerstvení a úklidu. Asi tím nejdůležitějším, co coworkingová pracoviště nabízí, jsou optimální podmínky nejen pro samostatnou práci, ale také spolupráci na různých projektech. Sdílené prostory podporují vztahovou synergii a kreativitu a vytváří funkční spřátelenou komunitu profesionálů. Polská společnost Business Link přináší v rámci globálního trendu coworking 2.0 na český trh novou komplexní službu, která zahrnuje nejen kreativní a moderní kancelářské prostory, ale také soukromé kanceláře, konferenční místnosti a v rámci zdravého životního stylu i venkovní multifunkční hřiště s unikátní běžeckou dráhou. To vše je pro uživatele dostupné 24/7.

Na českém trhu nováčkem, v Polsku 15 let zkušeností

Své první české coworkingové centrum otevírá Business Link v pražských Holešovicích. V Polsku však funguje již 15 let, a tak má bohaté zkušenosti, ze kterých chce v České republice čerpat. Business Link Visionary, který své prostory umístil do nejinovativnější budovy Visionary, nabízí na třech patrech o celkové ploše 4 500 m2 pohodlný a flexibilní prostor, devět teras, plně vybavené kuchyňky, a k využití je také prádelna, venkovní multifunkční hřiště nebo ojedinělá běžecká dráha na střeše. „Naše polské coworkingové pobočky jsou využívány mimo jiné i zaměstnanci společností American Express, Redbull nebo Siemens. Pevně věřím, že se nám bude dařit i na českém trhu a vytvoříme tu pevnou uživatelskou základnu. V rámci Business Link  v Praze nabízíme unikátní design, který jistě uspokojí i náročnější či korporátní klientelu, plánujeme širokou nabídku jak vzdělávacích, tak inspirativních akcí, a to jak v rámci Business Link, tak i mimo něj,“ uvádí Petra Hubačová, Country Manager českých coworkingových prostor Business Link. Cena za jeden měsíc užívání začíná na částce 6 500 Kč bez DPH.

Business Link nabízí řadu benefitů

Systém nových coworkingových prostor je do detailu promyšlený a nájemcům nabízí řadu benefitů a komfort. Výhodou je také skvělá dostupnost – vlaky, metro i tramvaje jsou pouhou minutu chůze a pod budovou Visionary se dá pohodlně zaparkovat. V budově je k dispozici kavárna a restaurace. Obrovským plusem je také komplexní přístup. „Chceme našim klientům nabídnout komplexní služby tak, aby se mohli soustředit na rozvoj svého podnikání,“ vysvětluje Petra Hubačová.

Zájem o coworkingové prostory rok od roku roste

Ještě před pár lety byl coworking považován pouze za dobový trend, který nemá budoucnost. Statistiky z letošního roku však ukázaly, že je na světě 14 411 coworkingových prostor. Celosvětově počet uživatelů těchto pracovišť stoupne podle odhadů do roku 2020 na téměř
4 miliony osob. O dva roky později to pak bude podle odhadů více než 5 milionů.1 Dnes jsou coworkingové kanceláře důmyslně promyšlenými prostory, kde mnohdy najdeme vlastní kavárny, herní zóny, odhlučněné místnosti nebo posilovny. Tato místa jsou trendem, do kterých ani technické konglomeráty neváhají investovat velké sumy. „Ještě před několika lety byl velký zájem o open space prostory. Tento trend se ale změnil a začala růst poptávka po sdílených kancelářích, které využívají nejen freelencaři, ale také velké firmy. Fenomén coworkingu vznikl v roce 2005 a vyplnil velkou mezeru na komerčním trhu,“ říká Petra Hubačová.

Praha je coworkingovým rájem

Podle dat společnosti JLL se všech 49 pražských coworkingových prostor rozkládá na ploše větší než 39 000 m2. Největší koncentrace je v Praze 1, 5 a 7. Další flexibilní sdílené kanceláře o celkové ploše 22 000 m2 by se měly otevřít během roku 2019.2

Zdroje:

  1. https://allwork.space/2018/03/coworking-is-the-new-normal-and-these-stats-prove-itt/
  2. http://www.cushmanwakefield.cz/cs-cz/news/2018/04/coworking

Tisková zpráva Business Link

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *