Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Do Šance pro budovy nastupuje nový mediální koordinátor

13.06.2014 04:06 Tisková zpráva:

Jan Charvát již v minulosti na obdobné pozici několikrát působil, především si ale přináší několikaleté zkušenosti novináře, například z deníků MF DNES, Lidové noviny či serveru Česká pozice, kde se zaměřoval především na témata životního prostředí a šetrné energetiky.

V alianci Šance pro budovy by chtěl ještě více posílit komunikaci přínosů energetických úspor, zejména v budovách. „Veřejnost i politici si začínají stále více uvědomovat, že šetřením energie lze dosáhnout nejen značných finančních úspor, ale méně energie vyrobené tradičními zdroji znamená i méně znečištěné ovzduší. A co víc, úsporná opatření zaměstnávají lidi napříč regiony zejména v malých a středních firmách. Potenciál úspor Česko zatím stále nevyužívá naplno a to je hlavní důvod, proč jsem alianci kývl na nabídku pomoci s mediální komunikací tématu. Myšlenku energetických úspor budu rád a s čistým svědomím šířit dále,“ uvedl k tomu Charvát.

„Jsem velmi rád, že mohu v našem týmu přivítat zkušeného novináře, který se dlouhodobě orientuje na témata spojená s životním prostředím i úsporami energie.  Věřím, že Jan Charvát svými zkušenostmi výrazně přispěje k prosazování hodnot spojených s energeticky úsporným stavebnictvím, které tvoří jádro naší práce,“ uvedl Petr Holub, ředitel aliance Šance pro budovy.

O alianci Šance pro budovy:

Šance pro budovy je aliance významných oborových asociací podporující energeticky úsporné stavebnictví. Sdružuje Českou radu pro šetrné budovy, Centrum pasivního domuAsociaci výrobců minerální izolace, Sdružení EPS a Asociaci pro využití tepelných čerpadel. Reprezentuje přes 280 firem napříč hodnotovým řetězcem výstavby a renovace budov. Šance pro budovy usiluje o dosažení zásadních celospolečenských přínosů, které s sebou energeticky úsporné budovy nesou. Za tímto účelem prosazuje změny legislativního a ekonomického rámce, včetně kvalitní implementace evropských směrnic v České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *