EUR 24.460

USD 23.992

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.5 %

EUR 24.460

USD 23.992

22. 07. 2021

0 komentářů

Dovolené s obytným vozem jsou letos mezi Čechy v kursu. Mnohé kempy v okolních zemích navíc nabízejí služby na velmi vysoké úrovni srovnatelné se špičkovými hotely

 

Restaurace se špičkovými kuchaři, bazény, tobogány, kryté herny pro děti, animační programy a pestré doplňkové služby. Působí to jako popis luxusního hotelu, ale taková skutečnost je dnes již i v některých kempech. Stále více Čechů objevuje kouzlo moderních kempů, zejména v Rakousku či Itálii. Tento trend ještě více umocnila covidová pandemie. 


„Kempy u našich sousedů či u pobřeží Středozemního moře dnes už nejsou to, co mnozí dnešní dospělí pamatují z dětství, či co stále najdeme na některých místech v ČR.  Jedná se v mnoha případech spíše o čtyř nebo pětihvězdičkové hotely v přírodě, na vzduchu a s komplexním zázemím
a servisem. Téměř vše, co lidé znají z luxusních hotelů, dnes mohou najít i v některých kempech relativně nedaleko českých hranic,“ říká Pavla Skolil z Morelo CZ.
Karavany a obytné vozy jsou dnes ve středu zájmu. Prodej obytných vozů meziročně vzrostl o 200 %. Kempy i díky covidovým opatřením v hotelích zažívají velký zájem o své služby a mnohé z nich v okolních i přímořských zemích dnes nabízejí služby na opravdu vynikající úrovni. Ty nejlepší k tomu všemu poskytují dostatečně velký a příjemný prostor pro umístění karavanu, v některých kempech
i oplocený, takže hostům nabízí soukromí.
V moderních kempech jsou samozřejmostí moderní koupelny a toalety, služby recepce, prádelna, úklidové služby i velký výběr restaurací včetně michelinských kuchařů. Hosté si mohou jejich kulinářské speciality vychutnat nejen v prostředí luxusního interiéru špičkové restaurace, ale také si jej objednat například na grilování a párování s vínem před svůj karavan.
„Nárůst zájmu o obytná auta začal růst již na jaře minulého roku, během první vlny pandemie. Zkomplikovala se možnost cestovat letadlem, ale i ubytovaní v hotelech či penzionech. To platí i pro letošní rok, kdy zážitek z dovolené kazí různá proticovidová opatření, která se navíc nepředvídatelně mění. Stále více Čechů, kteří jsou zvyklí na určitý standard, tak volí dovolenou v kombinaci moderní obytný vůz a moderně vybavený kemp. Letos jsou velice žádané a navštěvované kempy například v okolí rakouských jezer či italského pobřeží,“ dodává Pavla Skolil z Morelo CZ.
 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.28 Aktuální výše Hypoindexu

2.51%

2.61%

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%
Historie vývoje


Související články

Nemovitosti: chaty a chalupy a koronavirus

Dovolená v bytě? Díky, nechci. Češi touží po chatách takřka kdekoliv

Další lockdown, rok žádná pořádná dovolená a světlo v temném tunelu v nedohlednu. Vypadá to, že letošní rok budeme znovu trávit převážně v České republice. To není černý scénář, ale realita, se kterou počítá mnoho Čechů. Proto také raketově roste zájem o chaty, chalupy, ale i pozemky, kde se rekreační nemovitost dá postavit.

Text: Monika Lukešová

04. 03. 2021

Airbnb - klíč - domov - ruce

Airbnb ztrácí výhodu

Rozmach Airbnb přidělává vrásky na čele hoteliérům, městům i státu. Vláda proto minulý týden schválila návrh novely zákona o místních poplatcích. Sloučením poplatků a rozšířením okruhu dotčených subjektů se prodraží i krátkodobé ubytování.

Text: Jana Zámečníková

17. 09. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.