EUR 25.410

USD 21.683

REPO sazba ČNB 0.75 %

Inflace 4.1 %

EUR 25.410

USD 21.683

Text: Jana Zámečníková

03. 04. 2017

Dražby nemovitostí lákají stále více zájemců, vyplývá to z dat společnosti Eurodražby.cz

Ještě před pár lety přitahovaly dražby nemovitostí především obchodníky a v dražebních síních byli dva, tři lidé. V posledních letech se situace změnila. Že se situace i nadále vyvíjí, jsme mohli sledovat i v průběhu uplynulého roku. Počet účastníků na dražbách organizovaných přední dražební společností Eurodražby.cz se zvýšil ve 4. čtvrtletí 2016 oproti předchozímu kvartálu o polovinu. 

Pozitivní trend v nárůstu počtu účastníků dražeb souvisí i s nástupem elektronických dražeb. Nyní už není potřeba cestovat do dražební síně a řadu lidí odrazovala i nejistota, jak se na dražbě chovat. To vše s elektronickými dražbami odpadá. Zúčastnit se lze snadno odkudkoli přes počítač nebo mobilní zařízení a právě jednoduchost zvyšuje atraktivitu,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice a lídra v oblasti nedobrovolných dražeb. „Ale moderní technologie nejsou zdaleka jediným důvodem růstu počtu zájemců o dražby nemovitostí. Důležitým faktorem je i pozvolna vzrůstající kvalita dražených objektů, které tak už nejsou zajímavé jen pro obchodníky, ale i přímo pro koncové uživatele.“

U dražeb organizovaných společností Eurodražby.cz byl ve 3. čtvrtletí roku 2016 průměr na jednu dražbu 5,92 účastníků. V období od října do prosince vzrostl průměr na jednu dražbu dokonce na 8,98 účastníků. Vyšší počet zájemců umožňuje, aby sám trh určil, jakou má nemovitost skutečně reálnou hodnotu, protože odhad je vždy jen určité, i když relativně velmi přesné, vodítko.

Nárůst počtu aktivních účastníků úzce souvisí i s nárůstem účastníků na prohlídkách. Snažíme se potenciální zájemce zaujmout, ukázat jim nemovitost a pomoci vytvořit si obrázek budoucnosti a začít budovat vztah ke kupovanému objektu. Investujeme do zviditelnění nemovitostí, aby se o nich dozvědělo co nejvíce lidí, což se pozitivně odráží i na počtu zájemců,“ dodává Hasman.

Ať už se o dražbu uchází jakékoli množství zájemců, dražba vždy začíná dostatečně nízko, obvykle na 50 procentech odhadní ceny, aby byl prostor pro výhodnou nabídku. Oproti tradičnímu realitnímu prodeji tak dražby vynikají právě možností atraktivní ceny a také rychlostí, protože celý dražební proces trvá jen několik měsíců.

Tisková zpráva: Eurodražby.cz

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

Hypotéky červenec 2020

Jak prodat nemovitost s hypotékou

foto: Shutterstock Když už si hypotéku vyřídíte a pořídíte si nové bydlení, tak většinou neplánujete, že budete tuto nemovitost zase prodávat. Ale může se stát, že se chcete stěhovat do většího. Nebo naopak, že nemáte na splátky hypotéky, a nemovitost tak musíte prodat. A nebo se prostě jen stěhujete z města za pracovní příležitostí. Jaký […]

Text: Hana Bartušková

25. 08. 2021

Daň z příjmu při prodeji nemovitosti 2021

Zvýšení časového testu při prodeji nemovitosti

Od 1. ledna 2021 platí plno daňových novinek. Například novela zákona o daních z příjmů: ta přinesla novinky do výpočtu čisté mzdy, zrušila superhrubou mzdu zaměstnanců a zvýšila základní daňovou slevu na poplatníka. Od ledna se ale také změnily podmínky pro využití daňového odpočtu úroků z úvěrů na spoření a zvýšil se časový test pro […]

Text: Hana Bartušková

14. 01. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.