Čtvrtek 13. května. Svátek má Servác.

Druhou budovu ČSOB v pražských Radlicích postaví HOCHTIEF CZ

12.01.2015 03:01 Tisková zpráva: ČSOB

ČSOB hledala v rámci výběrového řízení silného partnera, který má zkušenosti s přípravou i samotnou stavbou. „Brali jsme samozřejmě ohled také na termín výstavby, cenu a smluvní podmínky. Jsme rádi, že jsme vybrali silnou společnost, která má na českém trhu celou řadu úspěšných realizací,“ hodnotí výsledek Zora Křičková, výkonná ředitelka útvaru Facilities management ČSOB. „Velmi si vážíme, že můžeme realizovat takto zajímavou zakázku pro soukromého investora a zúročit tak naše zkušenosti. Nedávno jsme dokončili podobný typ budovy například v Ostravě, kde jsme postavili Fakultu elektrotechniky a informatiky, za rok dokončíme další architektonický skvost – Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky v Praze Dejvicích,“ dodal Tomáš Bílek předseda představenstva společnosti HOCHTIEF CZ.

Novou budovu navrhlo architektonické studio Chalupa architekti. Stavba bude částečně zapuštěna do svahu
a střechu opět v plném rozsahu pokryje vzrostlá zeleň. 

Budova banky je navrhována pro co nejnižší potřebu energie a zároveň maximální komfort pro pobyt a práci. Architektonická koncepce poskytne mimořádné množství denního světla na každém pracovišti a vizuální kontakt se zelení a prostorem v exteriéru. „Na kvalitní architektonický koncept navazují účinné technologie. Vytápění i chlazení zajistí tepelná čerpadla využívající geotermální energii z vrtů, což umožní zásadně redukovat závislost na vnějších energetických zdrojích, například plynu. Systémy větrání a osvětlení svítidly
na bázi LED budou díky vysoce kvalitní regulaci schopna obsluhovat vždy pouze ta pracoviště, která to v dané chvíli vyžadují. Nová budova ČSOB tak bude mít mimo jiné také mimořádně nízké provozní náklady
,“ doplňuje Zora Křičková. 

Stejně jako současný komplex je i plánovaná budova navržena jako bezbariérová a v souvislosti s tímto záměrem bude z nástupiště metra Radlická vybudován nový výtah, což ocení nejen cestující se zdravotním handicapem, ale také starší lidé a maminky s kočárky.

Do Radlic se následně přestěhují útvary banky, které dosud sídlily v různých částech Prahy – mimo jiné tréninkové centrum a některé dceřiné společnosti. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *