Středa 18. října. Svátek má Lukáš.

Dvacetileté výročí společností Trigema, Paraple a Czech Press Photo

19.11.2014 11:11 Tisková zpráva: Trigema

Je tomu už šestnáct let co se zkřížily cesty Centra Paraple a společnosti Trigema. Trigema, tehdy ještě hlavně stavařská firma byla oslovena s poptávkou na dostavbu a rekonstrukci sídla Paraplete. Pět etap stavebních prací, které zabraly celkem tři roky, bylo pro společnost výzvou, které se zhostila se ctí. Po předání stavby v únoru 2001 se Trigema stala hlavním partnerem Paraplete a začala jej významně podporovat v jeho činnosti.

Podpora činnosti Centra se stala nedílnou součástí firemní kultury Trigemy, která se každoročně účastní Běhu pro Paraple, Dobročinné akademie a dalších akcí Paraplete, na kterých Paraple podporuje nejen morálně, ale také finančně a organizačně.

Když na přelomu let 2009 a 2010 probíhala dostavba levého křídla sídla, zvítězila ve výběrovém řízení opět Trigema. Díky úsporám při provádění stavby, zisku, kterého se Trigema vzdala, a dalšího finančního příspěvku věnovala Trigema Parapleti 3.330.000 Kč. A že úspory na stavbě nešly na úkor kvality, dokazuje ocenění Award for Excellence v soutěži Best of Realty, které tato stavba v roce 2010 získala.

Při transformaci Paraplete na obecně prospěšnou společnost byl jedním z členů týmu, který transformaci připravoval také generální ředitel Trigemy Marcel Soural, který se posléze stal členem správní rady Centra Paraple.

Za uplynulých šestnáct let spolupráce podpořila Trigema Paraple cennou organizační podporou a také finančním příspěvkem přesahujícím 10 milionů korun.

Mnoholetým partnerem je Trigema také soutěži Czech Press Photo. Letos zde udělila již osmou cenu za nejpůsobivější fotografii živé přírody. Tento rok ocenění získal zkušený fotograf divoké přírody Václav Šilha za obrazově čistý snímek papouška (Ara zelenokřídlý) pořízený v  Macaw´s Hole v Brazílii.

Výsledky soutěže byly vyhlášeny 13. 10. 2014 v tiskovém centru Magistrátu hl. m. Prahy. Držitel ceny Trigema získává relaxační víkendový pobyt all inclusive pro dvě osoby v hotelu Monínec na České Sibiři a možnost uspořádat ve fotogalerii hotelu Academic v Roztokách u Prahy svoji autorskou výstavu. Držitel ceny získává 25 000 Kč.

Trigema se v letošním roce stala jedním z hlavních partnerů fotografické soutěže. Povýšila tak dlouhodobou spolupráci obou subjektů, která trvá několik let. Pro Trigemu se významnější kulturní akce zařadila do portfolia podporovaných partnerů, kde se mimo jiné nachází také Centrum Paraple. Výstava Czech Press Photo 2014 je otevřena pro veřejnost od 21. listopadu 2014 do 31. ledna 2015 v Křížové chodbě, Rytířském sále a 2. patře Staroměstské radnice v Praze.

Ať už jde o zdravotně znevýhodněné spoluobčany nebo o podporu kultury nezapomíná Trigema na ty, kteří potřebují pomoci. Kromě finančních darů, kterých bylo v roce 2013 více než 1,2 mil. Kč, pomáhá společnost také svými službami i úpravou pracovních postupů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *