Pondělí 18. února. Svátek má Gizela.

EKOSPOL doprodal poslední byty v areálu Nové Měcholupy IV, na nové akvizice má nyní vyčleněnu přes miliardu korun

19.02.2014 02:02 Tisková zpráva:

Atraktivní cena, blízkost přírody, konkrétně Hostivařské přehrady a Milíčovských rybníků, i výborná občanská vybavenost a dopravní dostupnost. Tyto atributy se nejvýrazněji podepisují na silné poptávce po bytech areálu Nové Měcholupy. Jeho předchozí etapy byly rozprodány podobně rychle jako aktuální čtvrtá. Společnosti EKOSPOL se vyplatila sázka na strategii prodeje takzvaných superlevných projektů.

„Tato strategie spočívá v prodeji nejlevnějších bytů při srovnání s konkurencí ve všech našich lokalitách,“ vysvětluje Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL. „Nahrály nám ale pochopitelně i obecné ekonomické faktory. Například po intervenci České národní banky loni v listopadu si lidé uvědomili, že o úspory na bankovním účtu je centrální banka může přes noc připravit. Hledají proto způsoby, jak své prostředky uložit, pročež i v lokalitě typu Nové Měcholupy pozorujeme nárůst poptávky po nemovitosti jako investici.“

Navazující, pátá etapa areálu Nové Měcholupy, která bude dokončena za rok, je už skoro vyprodaná. Ze 154 bytů jich zbývá prodat osmnáct. Společnost EKOSPOL ale chystá v letošním roce zahájení prodeje další etapy úspěšného projektu. A kromě osvědčených lokalit, jako jsou právě Nové Měcholupy, Kyje, Barrandov nebo Dubeč začne letos nabízet lokality zcela nové. V řádu stovek půjde o byty v Řeporyjích a Uhříněvsi a dále pak nabídne menší a luxusnější projekty v širším centru města, například v Michli.

„Jako vždy budeme všechny tyto projekty financovat ze svého, zcela bez použití cizích zdrojů. Na akvizice máme vyčleněnu více než miliardu korun. Naším cílem je být jasnou jedničkou pražského trhu rezidenčního developmentu,“ uzavírá Evžen Korec.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *