EUR 24.430

USD 21.891

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.430

USD 21.891

21. 06. 2019

Subjekty:
EKOSPOL

EKOSPOL podporuje studenty VŠE, zástupce firmy hodnotil jejich podnikatelské projekty

 

Nabídnout lidem a rozvážkovým firmám speciální úložné boxy, rozjet třeba obchod s izraelskými datlemi či vyvinout a dodávat hospodám a barům speciální aplikaci pro objednávání drinků. Nejen s takovými podnikatelskými záměry předstoupili před odborné porotce studenti Podnikohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze, aby prezentovali výsledky své semestrální práce. V porotě, která studentům dávala cennou zpětnou vazbu, opět zasedl i představitel dlouhodobého lídra bytové výstavby společnosti EKOSPOL. 


Své podnikatelské záměry letos představilo celkem osm soutěžních týmů. Kromě základního představení projektu museli předložit kompletní podnikatelský a ekonomický plán včetně například průzkumu trhu či podrobného finančního plánu na první dva roky provozu. Zkušení zástupci investorů v porotě pak kromě těchto podkladů hodnotili i vystupování týmu a reálnost jejich nápadů. Začínajícím podnikatelům poradili, na co si dát pozor a co by měli lépe promyslet.
EKOSPOL soutěž podporuje už mnoho let. „Tato soutěž studentům ukáže mnohem více, než jen pouhá teorie. V podstatě musí připravit životaschopný podnikatelský záměr včetně plánu budoucích příjmů a výdajů. Přestože jsou mezi jednotlivými ročníky výkyvy, lze pozorovat stále lepší připravenost mladých budoucích podnikatelů. Snad tomu pomáhá i naše účast v porotě a odborné rady, které studenti od našich zástupců dostávají,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti EKOSPOL Evžen Korec a dodává, že v podpoře studentské soutěže bude firma pokračovat i nadále.
Developerská společnost s VŠE spolupracuje dlouhodobě. Evžen Korec pravidelně na akademické půdě přednáší, firma se snaží oslovit i ty nejlepší studenty. „Studenti si mohou vybírat ze široké nabídky témat bakalářských a diplomových prací, kterou poskytuje společnost EKOSPOL, a podílet se tím na řešení skutečných problémů vycházejících z praxe a ne pouze prázdně teoretizovat nad úlohami, se kterými se v ostrém provozu nesetkají. Studentům posledních ročníků také nabízíme možnost praxe s tím, že ti nejlepší po jejím úspěšném absolvování mohou u nás získat přednostně trvalý pracovní poměr,“ zdůrazňuje Korec.
Tím, co mladé absolventy do EKOSPOLu hlavně láká, je podle Korce hlavně možnost uplatnit své nápady v praxi a podílet se na rozvoji hlavního města. „Samozřejmostí naší firmy je rychlý kariérní růst, kdy ti nejlepší zaměstnanci mohou rychle dosáhnout vyšších manažerských pozic s milionovými platy bez ohledu na dobu působení ve firmě. Záleží jen na jejich schopnostech, aktivitě a přínosu,“ podotýká Korec s tím, že aktuální přehled volných pracovních pozic najdou zájemci na webu společnosti.

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

kritika nového stavebního zákona

Propad stavebnictví se nezastavil ani letos, v lednu se začalo stavět méně bytů než loni

Foto: Shutterstock České stavebnictví se stále nevzpamatovalo z dlouhodobých omezení způsobených koronavirovou infekcí. Po loňském celoročním propadu pokračovalo ve stejném trendu i první letošní měsíc. Stavební produkce v lednu podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) klesla meziročně o 5,2 procenta.

Text: Milan Vodička

15. 03. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *