Sobota 21. října. Svátek má Brigita.

EKOSPOL rozjel prodejní ofenzivu „700 bytů v 7 lokalitách“

19.05.2014 12:05 Tisková zpráva: EKOSPOL

Zahájením prodejů bytů v dalších třech lokalitách EKOSPOL rozjel jarní prodejní ofenzivu „700 bytů v 7 lokalitách“. Před dvěma týdny už zahájil prodej bytů v projektech EKOCITY Uhříněves a v šesté etapě projektu Panorama Kyje. Celou sedmičku ještě doplňují projekty Viladomy Dubeč či Výhledy Barrandov.

„V současné době je nejideálnější doba pro pořízení vlastního bydlení. Úroky u hypoték jsou na svých historických minimech, lidé opět začínají hledět s optimismem do budoucnosti a nebojí se zadlužit. Pro řadu lidí je koupě bytu rovněž ideálním způsobem, jak efektivně zhodnocovat finanční prostředky,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která na trhu působí již 22 let a úspěšně již zrealizovala 46 velkých developerských projektů. „Moderní rodinné bydlení s optimálním poměrem ceny a kvality ještě nikdy nebylo tak dostupné, jako nyní,“ dodává Korec.

Vyprodaná stovka nových bytů

Ačkoliv trojlístek nových projektů je teprve na začátku prodeje, v předprodejích už velká část nabízených bytů našla své nové majitele. Například v projektu Nové Měcholupy byla takto již vyprodána čtvrtina bytů. Zájem o tuto lokalitu však vůbec není náhodný. „Nové Měcholupy jsou historicky nejprodávanějším rezidenčním projektem v České republice! Jen za poslední tři roky prodal EKOSPOL v této lokalitě téměř 600 bytů,“ připomíná Evžen Korec. 

Neméně úspěšné jsou i prodeje bytů v projektech EKOCITY Uhříněves a Panorama Kyje VI, které EKOSPOL odstartoval před dvěma týdny. Například v projektu Panorama Kyje VI je vyprodaná již téměř třetina bytů. Podtrženo, sečteno – z pěti projektů se 519 byty, které EKOSPOL uvedl v květnu do prodeje, je vyprodaná již téměř stovka bytů! „Vše nasvědčuje tomu, že i tyto projekty budou vyprodány dlouhou dobu před dokončením, stejně jako všechny předchozí projekty EKOSPOLU,“ uzavírá Evžen Korec.

EKOSPOL prodal za celý rok 2013 v Praze celkem 653 nových bytů, což bylo meziročně o 47,7 

procenta více. Tímto výsledkem EKOSPOL dosáhl tržního podílu 13 procent a svedl přímý souboj o čelo 

trhu s jediným srovnatelně velkým konkurentem. Společnosti meziročně vzrostly výnosy o 63 procent na 735 milionů korun a byly tak druhé nejvyšší v její více než dvacetileté historii. Zisk před zdaněním meziročně vzrostl o 46 procent a dosáhl úrovně 102 miliony korun. Průměrná mzda ve společnosti činila 56 418 korun měsíčně, čímž EKOSPOL potvrdil svoji pozici nejlépe platící firmy v českém stavebnictví a jednoho z nejštědřejších zaměstnavatelů v České republice vůbec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *