Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Elektronické aukce přináší do veřejného sektoru miliony korun navíc

03.07.2014 11:07 Tisková zpráva:

„Oproti vyvolávací ceně vydražená cena průměrně narostla o 69 %, v tom nejúspěšnějším prodeji dokonce o 99 %. Některé z bytů ve Vršovicích byly vydraženy dokonce dráž, než jsou ceny obdobných bytů na Vinohradech nabízené na realitních portálech formou přímého prodeje,“ vysvětluje pozitiva elektronických dražeb Ivo Gavlas z dražebního portálu www.ElektronickeDrazby.cz. Jednalo se již o třetí kolo aukcí, přičemž ve všech kolech byly prodány všechny byty dražené přes tento portál. Z hlediska úspěšnosti dražeb pořádaných pro Prahu 10, se tak portál řadí na první místo.

Transparentnost a veřejná kontrola

Elektronické dražby představují nejtransparentnější způsob prodeje veřejného i soukromého majetku. Na portále www.ElektronickeDrazby.cz je možné sledovat probíhající i ukončené dražby bez nutnosti přihlášení do systému a každý návštěvník portálu tak může kontrolovat přihazování i výsledky jednotlivých dražeb. „Náš systém je otevřený, tudíž kdokoliv může vidět průběh dražby. Tím je zajištěna maximální transparentnost prodeje. Naším cílem je pro prodávajícího dosáhnout co nejvyšší cenové nabídky a zároveň zajistit zájemcům o koupi takové prostředí, ve kterém mohou férově reagovat na nabídky ostatních zájemců,“ uvádí David Hlinka, spoluautor projektu.

Nakupování z pohodlí domova

Prohlídky bytů jsou pořádány formou otevřených dní. V případě Prahy 10 si zájemci o koupi mohli prohlédnout všechny nabízené byty během vybraných dnů v pozdních odpoledních hodinách po pracovní době, a to z důvodu poskytnutí většího komfortu pro případné zájemce. Touto formou zájemci šetří čas i peníze, neboť nemusí několikrát cestovat do stejné lokality, aby absolvovali individuální prohlídky bytů tak, jak je tomu zvykem při přímém prodeji. Celou aukci pak již mohou absolvovat z pohodlí domova či z jakéhokoliv místa na planetě, kde se připojí k internetu.

Výhodné pro veřejný i soukromý sektor

Elektronické dražby představují nejen nejtransparentnější, ale také i nejvýhodnější způsob prodeje. Systém prodeje zaručuje prodejci maximalizaci zisku s minimem nákladů. Prodej veřejného majetku – státu, krajů, měst či obcí – skrze elektronické aukce může přinést do veřejného rozpočtu navíc miliony korun. Také se zvyšuje pravděpodobnost, že se nabízený majetek prodá. „Klasické kamenné aukce se v případě prodeje nemovitosti fyzicky zúčastní v průměru 3 osoby. V případě elektronické aukce bytů na Praze 10 byl průměrný počet účastníků aukce 27,“ uzavírá výhodnost elektronických aukcí Ivo Gavlas.

Internetový portál www.ElektronickeDrazby.cz centralizuje a uveřejňuje nabídky aukcí a dražeb nemovitostí a majetku, včetně informací o jejich průběhu, výši vydražené ceny a dalších údajů o dražbách. Registrovaní dražebníci provádějí elektronické dražby prostřednictvím internetové aplikace, která je součástí portálu. Dražební portál je společným projektem firem GAVLAS s.r.o. a JH Partners s.r.o. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *