Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Elektronické dražby jsou novým trendem v prodeji bytů

30.10.2014 02:10 Tisková zpráva:

Oproti vyvolávací ceně vzrostla vydražená cena až o 52 procent a v průměru došlo k 41 příhozům na nemovitost. Před zahájením dražby museli všichni zájemci složit dražební jistotu ve výši 100 000 Kč, aby se mohli dražby zúčastnit. „Portál www.ElektronickeDrazby.cz jako jediný dražební portál nabízí unikátní službu „Jedna jistota pro více dražeb“, která umožňuje dražitelům převádět dražební jistoty z dražby, ve které nevydražili, na dražbu následující. Mohou se takto přihlásit do více dražeb, aniž by museli skládat ke každé dražbě jistinu. Odstranění této překážky vedlo k výraznému nárůstu dražitelů a úspěchu dražby,“ představuje organizátor dražby Ivo Gavlas unikátní nástroj portálu www.ElektronickeDrazby.cz. Tento systém také zvyšuje pravděpodobnost, že dražitel získá jednu z nabízených nemovitostí. 

„Elektronické dražby představují nejtransparentnější způsob zpeněžování majetku a jsou vhodné pro všechny typy prodejů, u kterých je požadována transparentnost, ať už ve veřejném nebo soukromém sektoru. Zároveň nabízí výhody pro obě strany. Pro kupující je to férové a otevřené prostředí, neboť dražba trvá tak dlouho, dokud dražitelé přihazují, což se ihned zobrazuje na stránce dražby. Pro prodávající je to snaha o maximalizaci zisku s minimem nákladů,“ popisuje výhody dražeb David Hlinka, ředitel projektu.

Dražba bytů pro městkou část Praha 14 nebyla prvním prodejem majetku, který portál zajišťoval pro městské části. Pro Prahu 10 byly pořádány již tři kola aukcí, přičemž ve všech kolech byly prodány všechny byty dražené přes tento portál. V nejúspěšnějším prodeji vydražená cena narostla až o 99 procent proti ceně vyvolávací.  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *