Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Equa bank rozšiřuje nabídku hypoték

19.04.2016 04:04 Tisková zpráva: Equa bank

„Z našeho průzkumu mimo jiné vyplynulo, že 8 z 10 Čechů není stoprocentně spokojeno se svým bydlením, třetina se přitom chystá tuto situaci řešit již během následujících dvou let. Financovat změnu chtějí nejčastěji jak z úspor, tak hypotékou. Průměrná výše hypotéky, o které uvažují, je 1 900 000 Kč,“ říká Ondřej Hák, ředitel oddělení úvěrových produktů Equa bank a dodává: Díky historicky nejnižší úrokové sazbě hypoték je nyní ten nejlepší okamžik pro její pořízení. Loňský rok byl co do objemu nových hypoték rekordní a dá se očekávat, že ten letošní ho ještě překoná.“

Hypotéka výhodnější než pronájem

Průzkum také ukázal, že každý 3. Čech (28 %) bydlí v pronájmu, přičemž v průměru za něj platí přes 7 000 Kč (bez energií a dalších poplatků). „Pokud by se tito lidé rozhodli koupit bydlení, vyšlo by je to mnohem levněji. Při hypotéce ve výši 1 900 000 Kč a splatnosti na 30 let by platili zhruba 6 800 Kč měsíčně a ještě by bydleli ve vlastním,“ objasňuje Ondřej Hák.

Srovnání výhodnosti pronájmu vs. hypotečního úvěru

Pronájem

7 061 Kč

Hypotéka

6 825 Kč

*Hodnota nemovitosti 2 720 000 Kč, hypoteční úvěr 1 900 000 Kč, doba splácení 30 let, 1,79 % p. a.

Dvě třetiny Čechů chtějí bydlet v rodinném domě 

Ideálním bydlením pro většinu respondentů (64 %) je rodinný dům o třech (36 %) či 4 (27 %) místnostech. Součástí domu by pak měla být zahrada, venkovní posezení či pergola a gril. K ideálnímu bydlení patří také rodina (27 %), pes či kočka (32 %) a skvělí sousedé (27 %). „Současná situace na trhu hypoték přeje splněným snům. Měsíční splátky jsou často pod 7 000 Kč, i nižší, což je zhruba šestina rodinného rozpočtu**,“ dodává Ondřej Hák.

Hypotéka na výstavbu nově v nabídce Equa bank

Equa bank zařadila do svého portfolia hypotečních úvěrů od dubna také hypotéku na výstavbu domu včetně montovaných staveb a dřevostaveb. Hypotéku je možné využít také na rekonstrukci domu nebo bytu, možná je i kombinace s koupí pozemku – jedna hypotéka na koupi pozemku a následnou výstavbu. Hypotéku lze čerpat až dva roky, úroková sazba je v současné době 1,79 % ročně pro fixaci na 3 a 5 let, pro úvěry od 1 500 000 Kč a až do 70 % hodnoty nemovitosti při sjednání pojištění schopnosti splácet. Vedení úvěrového účtu je zdarma, žádosti podané do 16. května jsou bez poplatku za vyřízení úvěru. Equa bank rovněž nabízí jednou ročně možnost bezplatných mimořádných splátek ve výši až 20 % jistiny. Ke každé hypotéce navíc klient získává Equa bank běžný účet, který je jako jediný na trhu zcela zdarma a bez podmínek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *