Pondělí 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Flatio expanduje do Vídně, novým investorem je INCOMMING ventures

01.02.2017 06:02 Tisková zpráva:

Realitní startup Flatio nově nabízí možnost střednědobých pronájmů bytů – od jednoho do šesti měsíců – ve Vídni. Expanze do rakouského hlavního města vychází z úspěchu v Praze, kde Flatio za dobu své existence zprostředkovalo více než 14 000 nocí. V rámci plánovaného obsazení velkých evropských měst v následujících letech vstupuje do Flatio nový investor INCOMMING ventures, který značce s expanzí pomůže. Výši investice se strany rozhodly nekomentovat.

Pronájmy od jednoho do šesti měsíců spustilo Flatio ve Vídni v průběhu prosince a v nabídce jsou již desítky bytů. Záměrem je v dlouhodobém horizontu nabízet kolem 500 bytů, podobně jako tomu je v Praze. „Z našich analýz podložených daty Eurostatu vychází, že lidé trávící ve Vídni mezi 15 a 90 dny utratí za ubytování 3,1 miliardy korun, což je o 1,3 miliardy více než v Praze. Vídeň vidíme jako první vlaštovku, která nám přinese zahraniční zkušenosti a ukáže směr, jak v roce 2017 obsadit další evropské metropole. Po Vídni nás bude zajímat především Berlín, kde se podle analýzy za střednědobé ubytování utratí desetkrát více než právě ve Vídni,“ říká Radim Rezek, zakladatel a CEO Flatio. V rámci expanzních plánů Flatio našlo nového investora, kterým se stává INCOMMING ventures. Tento fond řídí Michal Mička a Adam Kurzok, který do projektu vstupuje jako managing partner.

„Věříme, že zúročíme své zkušenosti z oblasti e-commerce a pomůžeme s procesem zdokonalování celého online procesu od výběru nemovitosti až po platby nájemného,“ říká ředitel INCOMMING ventures Michal Mička. „Od vstupu do Flatia si slibujeme úspěšnou expanzi do dalších evropských měst a zvýšení podílu na trhu se střednědobými pronájmy.“

„V INCOMMING ventures vidíme silného partnera, který nám pomůže společně s Enernem vyrůst v evropského lídra v nabídce střednědobého bydlení. Naším plánem je do 5 let urvat v Evropě 10procentní podíl na střednědobém trhu s bydlením, což odpovídá obratu 10 mld. Kč ročně,“ doplňuje Rezek.

Tisková zpráva: Flatio

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *