EUR 25.655

USD 22.059

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.655

USD 22.059

15. 07. 2020

Hypotéka v době (post)koronavirové

 


 

Český hypoteční a rezidenční trh zažívá v posledních letech výkyvy připomínající jízdu na horské dráze. Zatímco ceny bydlení vystoupaly v některých regionech do téměř závratných výšin a ani události poslední doby díky značné poptávce po vlastním bydlení a nedostatečné výstavbě pravděpodobně nezpůsobí významný propad, trh hypotečních produktů se musel vyrovnat s novou regulací, nezastavitelnou digitalizací a nyní i moratoriem, klesající úrokovou sazbou a hrozbou blížící se krize.
Hypotéka je jedním z nejkomplexnějších finančních produktů, se kterým se však velké procento retailových klientů potká alespoň jednou za život. Koronavirová krize významně ovlivnila každodenní realitu nejen majitelů hypoték a potenciální žadatele, ale zejména uvrhla poskytovatele hypotečních úvěrů v nejistotu ohledně budoucího řízení rizik, podílu nesplácených úvěrů, profitability a vývoje obchodu.
„Rozhodli jsme se, že téma situace na českém hypotečním a rezidenčním trhu si zaslouží proniknout i mimo zdi konferenční místnosti. Každý rok na odborné konferenci Hypotéka zaznívá mnoho zajímavých zkušeností, názorů i faktů od předních představitelů trhu. Je ale čas do diskuze zahrnout i širší veřejnost,“ říká Marie Bydžovská ze společnosti SmithNovak.
Online akce Hypotéka 2020 LIVE proto nabídne dvě virtuální diskuze nazvané „Hypoteční trh v době (post)koronavirové“ a „Krize bydlení: dostupnost a ceny rezidenčních nemovitostí“, a to živě ve dnech 28.-29. července 2020 a později ze záznamu pro všechny účastníky. Zaregistrovat se můžete zdarma již dnes.

Hypotéka 2020 LIVE je součástí 14. ročníku odborné konference HYPOTÉKA (LINK), která proběhne 15. září v Praze. Této přední lokální akce na nejaktuálnější témata hypotečního a rezidenčního trhu se každoročně účastní vrcholní představitelé bank, stavebních spořitelen, technologických i poradenských společností.
Zdroj: Hypotéka 2020

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.43 Aktuální výše Hypoindexu

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%
Historie vývoje


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.