Pondělí 08. března. Svátek má Gabriela.

IMMOFINANZ představuje projekt JUNGMANNOVA 15 jako první rekonstruovanou budovu s certifikací LEED Platinum

30.06.2015 02:06 Tisková zpráva:

„Tento certifikát LEED Platinum zdůrazňuje naši strategii péče o energetickou účinnost a metod pro rekonstrukční a developerské projekty při zachování zdrojů,“ uvedl Karel Bor, country manažer pro správu majetku IMMOFINANZ Group v portfoliu kancelářských a logistických nemovitostí této společnosti v České republice a na Slovensku. „V loňském roce jsme získali certifikaci LEED Gold za projekt Jindřišská 16, atrium, kde se nachází jedinečná vertikální zahrada s 5 000 živých rostlin, a za projekt Na Příkopě 14. Všechny tři zmíněné pražské kancelářské budovy si zachovaly původní historický charakter a současně jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi.“

Nová budova s dlouholetou historií

Budova na adrese Jungmannova 15 je původním návrhem architekta Osvalda Polívky a byla postavena v letech 1907–1910. Průčelí je převážně ve stylu Art Nouveau s několika prvky ve stylu Art Deco. Rekonstrukce budovy a doplnění nové moderní přístavby jsou výsledkem spolupráce s renomovaným architektonickým studiem DaM. 

Cílem bylo zachovat všechny původní prvky, konkrétně původní závěsná světla, schodiště z prvotřídního teraca, kovové ornamenty na balkonových zábradlích a zdobené uliční fasády, díky čemuž zůstala uchována autentická atmosféra této budovy. Certifikační postup provedla společnost ARCADIS, divize společnosti EC Harris, která řídila celý certifikační postup také v případě budovy Jindřišská 16.

Udržitelné a přizpůsobivé kanceláře

JUNGMANNOVA 15 je moderní kancelářská budova nabízející plochu 7 200 m2 třídy A pro kanceláře a 580 m2 komerčních prostor. Nájemci využívají prostory v nejžádanější lokalitě se skvělou přístupností, širokou nabídkou služeb a výhodami renomované obchodní oblasti s mnoha úspěšnými domácími i mezinárodními společnostmi v těsném sousedství. Jednou z jedinečných příležitostí pro nájemce je neobvyklá kombinace pracovního prostředí a přírody. Možnost prožít pracovní den v rozlehlých prostorách a na terasách oplývajících bujnou vegetací nebo v přízemních kancelářích s vlastními venkovními zahradami je nedostižným komfortem. Cyklisté mohou přijet do práce na kole, které uschovají na vyhrazeném místě vybaveném zámky a sprchami.

Kancelářské prostory budovy JUNGMANNOVA 15 lze díky variabilnímu designu rozdělit do samostatných jednotek s plochou od pouhých 190 až do 1 000 m2 a větších. Jsou tudíž vhodné pro větší i menší společnosti hledající prestižní a reprezentativní sídlo v centru města se zdravým prostředím a vysokou úrovní služeb.

Základní informace o projektu:

Developer/investor                             IMMOFINANZ Group

Architekt                                             DaM spol. s r. o.

Datum ukončení                                 konec roku 2014

Prostory                                              7 200 m2 kancelářských prostor třídy A a 580 m2 komerčních prostor

Výhody                                               příhodné, pohodlné sídlo v centru Prahy

nejmodernější technologie

inspirativní pracovní prostředí

atrium a japonská zahrada

pohodlné parkování ve 3 podzemních podlažích

zařízení pro cyklisty (místnost pro úschovu kol, sprchy)

                                                           certifikace LEED Platinum 

Další informace                                  www.jungmannova15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *