EUR 24.480

USD 24.828

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 17.2 %

EUR 24.480

USD 24.828

08. 10. 2015

0 komentářů

Investiční skupina CIMEX spouští český nemovitostní fond EDULIOS

 


 

Investice do nemovitostí jsou dlouhodobě oblíbeným investičním nástrojem, který nabízí stabilní výnosnost, nízké riziko i možnost dvojitého příjmu jak z pronájmu budovy, tak jejího zhodnocení. Ale aby byla výnosnost co nejvyšší, je nutné dobře rozumět nejen investicím obecně, ale i samotným nemovitostem. Proto jsme se rozhodli rozšířit zatím omezené možnosti investorů o specializovaný fond, kde se o všechny části transakčního procesu (od akvizice nemovitosti přes její správu po následný prodej) stará vysoce kvalifikovaný tým lidí s dlouholetou praxí. Investor se tak nemusí sám starat o správu a zhodnocení nemovitosti, ale přitom má spolehlivý přehled o své investici,“ komentuje situaci na trhu ředitel fondu EDULIOS Martin Skalický.

Zkušenosti a profesionalita

Fond EDULIOS a jeho podfondy jsou řízeny zkušeným realitním investorem – skupinou CIMEX, která patří mezi největší privátní investory v České republice s mnohaletými znalostmi a zkušenostmi v oblasti investic do nemovitostí. Její portfolio s bilanční sumou téměř 7 miliard korun zahrnuje nejen bezmála 100 000 m2 kanceláří, ale i logistická centra nebo hotely. Průměrná roční výnosnost administrativních budov vlastněných CIMEX dosahuje 7,39 % a podle aktuálního průzkumu je drtivá většina nájemců jeho budov celkově spokojena s pronájmem prostor, pouze 3 % z nich se plánují v příštích letech přestěhovat.[1]

Na úspěchu fondu EDULIOS se navíc podílí i další významné subjekty – administraci zajišťuje QI Investiční společnost ze skupiny Conseq, depozitářské služby ČSOB, auditorem fondu je PwC a majetek je oceňován společností Knight Frank.

Podfond EDULIOS Alfa

REKLAMA

Hlavním cílem fondu EDULIOS je nabízet kvalifikovaným investorům možnost zhodnocení vložených finančních prostředků prostřednictvím svých specializovaných podfondů, které mají různou investiční strategii zaměřenou vždy na určitý typ nemovitostí (kancelářské budovy, retail, hotely apod.). Jako první byl založen podfond EDULIOS Alfa zaměřený výhradně na kvalitní výnosové nemovitosti ze segmentu administrativních budov v Praze. Očekávaná výnosnost podfondu EDULIOS Alfa je 6–8 %. 

První investicí podfondu EDULIOS Alfa je koupě administrativní budovy City West B1 (www.citywestb1.cz), která je součástí rozsáhlého projektu kancelářských a rezidenčních nemovitostí v pražských Stodůlkách. Budova nabízí přibližně 20 000 m2 moderních kanceláří obsazených kvalitním portfoliem nájemců, prvotřídní technický stav a dobrou lokalitu.

Zdroje výnosů fondu

Primárním zdrojem výnosů nemovitostního fondu jsou zdroje získané pronájmem prostor ve vlastněných nemovitostech. Druhou možností je zhodnocení nemovitosti a výnos odpovídající rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou. EDULIOS je fondem kvalifikovaných investorů, možnost investice tedy nabízí pouze osobám (fyzickým i právnickým), které mají zkušenost s investičními nástroji, a tím pádem dostatečné zkušenosti potřebné pro posouzení rizik takové investice. 

REKLAMA


[1] Informace z kvantitativního výzkumu agentury IBRS s názvem „Výzkum spokojenosti nájemců“, realizovaném v roce 2015

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj fincentrum hypoindexu

%6.2 Aktuální výše Hypoindexu

2.67%

2.84%

3.14%

3.39%

3.81%

4.14%

4.52%

4.62%

4.88%

5.33%

5.71%

6.24%

6.28%

6.23%

6.2%
Historie vývoje


Související články

Kubický dům

Realitní fond jako alternativa k pronájmu nemovitostí

Koupit nemovitost, ať už za hotové, nebo na hypotéku, a následně ji pronajímat je oblíbená činnost mnoha investorů. V ideálním případě je takový způsob samozřejmě zajímavý a výnosný. Ovšem je spojený s celou řadou rizik a také s množstvím administrativy, ať už kolem úvěru, nebo kolem nájemních smluv.

Text: Jana Zámečníková

13. 01. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.