Čtvrtek 04. března. Svátek má Stela.

Jarní prázdniny na českých horách jsou v kurzu – hotely jsou téměř obsazeny!

15.01.2018 03:01 Tisková zpráva:

Strávit jarní prázdniny na českých horách se stává stále více populární, jak mezi českými, tak i zahraničními turisty. Výhodou je vzdálenost, ceny, rostoucí úroveň služeb a také dobré sněhové podmínky díky umělému zasněžování.

Jarní prázdniny začínají v některých okresech již 5.2. a trvají do 18.3. „Kapacity v horských hotelech se rychle naplňují, naše hotely v Krkonoších i na Šumavě jsou naplněny již na 80%, sněhu přibývá a věříme, že lyžařské podmínky budou ideální,“ potvrzuje Gorjan Lazarov, ředitel OREA Hotels & Resorts. Češi se začínají vracet do svých hor a zjišťují, že zde mohou najít podobný servis jako v rakouských Alpách za nižší cenu a stačí jim pouze 1,5 – 2 hodinová jízda autem. I když to vypadá, že Alpy jsou pouze 4 hodiny jízdy autem, realita je jiná a často se z toho stane 6 – 8 hodin, pokud uvíznete v zácpě nebo díky sněhovým podmínkách musíte uzpůsobit styl a rychlost jízdy. Kdo má tuto negativní zkušenost z předchozích let, rád proto vyzkouší české hory.

Umělé zasněžování je v lyžařských střediscích už standardem, stále ale své služby rozšiřují a zlepšují. Snaží se uspokojit zákazníka od začátku do konce. Vše začíná snadným příjezdem autem a parkováním, koupením permanentky on-line a díky chytrému telefonu navíc není potřeba stát fronty u pokladen. O děti a dospělé začátečníky se postarají v lyžařské škole, nemusíte ani řešit zapůjčení výbavy předem a vše si můžete zařídit na místě. Většinou je na místě několik občerstvení, ať už venkovních stánků nebo se můžete zahřát uvnitř restaurace.

K celkovému dojmu ze zimní dovolené přispívají ubytovací služby. Díky tomu, že Češi mají zkušenosti z Alp a také díky zahraničním návštěvníkům, hotely vědí, že musí nabízet nadstandard. „V našich hotelích je pro nás péče o zákazníky na prvním místě, chceme, aby se k nám zákazníci vraceli,“ říká ředitel OREA Hotels & Resorts Gorjan Lazarov. Hotely OREA najdete v hlavních lyžařských destinacích v ČR, jako je Harrachov, Špindlerův Mlýn a Železná Ruda na Šumavě. „Jednou z naších hlavních inovací je kvalitní zrnkovou káva na snídani, kterou servíruje life barista, kterou nabízíme ve všech našich 14 hotelích. Investovali jsme také 10 miliónů Kč do nových designových pokojů  v šumavském hotelu Horizont a další investice v celkové hodnotě 165 miliónů Kč budou následovat v roce 2018.“ dodává Gorjan Lazarov z OREA Hotels & Resorts.   OREA Hotel Horizont, Šumava

Hosté také po celodenním lyžování uvítají, pokud hotel nabízí bazén a relaxační zónu s různými druhy masáží, řada horských hotelů proto nabízí možnosti zrelaxovat ve wellness, bazénu anebo se svěřit do rukou odborníkům.

V období jarních prázdnin využívají dle Českého statistického úřadu ubytovací zařízení na českých horách hlavně Češi, na druhém místě jsou to Němci, následováni Holanďany a Poláky, kteří si oblíbili lyžování v Čechách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *