Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Každý pátý Čech doma nepřiznává, kolik si vydělá. O výdajích mlží dokonce každý čtvrtý z nás.

05.03.2015 10:03 Tisková zpráva:

„Češi tají svůj příjem sice nejčastěji, ale dvě třetiny z nás nepřiznají doma maximálně 20 % příjmů. Například v Bulharsku neodevzdává do rodinné kasy více než třetinu příjmu každý čtvrtý člověk,“ komentuje výsledky průzkumu marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Lokvenc. Pětinu výdělku si nechává pro sebe téměř třetina Slováků (29 %) a 34 % Poláků.

Výdaje tají před partnerem nejčastěji Češky a Polky

27 % Čechů podle průzkumu společnosti PROFI CREDIT nehlásí doma, za co utrácí. Je to nejvíc lidí ze všech sledovaných zemí. Na Slovensku se s partnerem o výdajích nebaví čtvrtina lidí, v Polsku 23 % a v Bulharsku tají své útraty 22 % Bulharů. „Ve všech zemích platí, že zatímco muži tají častěji příjmy, ženy mlží ohledně svých výdajů. Především Češky a Polky tají své výdaje významně častěji než muži. Například tím, že nepřiznají, kolik ve skutečnosti zboží stálo,“ říká Ondřej Lokvenc.Největší část výdajů zatloukají Poláci, nejnižší Češi.

Nevěra leze do peněz, Češi jsou nejšetrnější

Zkušenosti s nevěrou přiznávají nejčastěji Poláci (28 %) a Češi (25 %). Na Slovensku se k ní přiznává jen 19 % lidí, v Bulharsku dokonce jen 15 %. Udržování mimomanželského či mimopartnerského vztahu ale také něco stojí. Nejšetrnější jsou Češi. V Česku přijde záletnictví v průměru na 2 800 korun měsíčně. Na Slovensku investují do svých milenek o tisícovku více. Poláci okradou rodinný rozpočet v tomto případě dokonce v průměru 5 000 korun měsíčně. Nejvíc investují do nevěry Bulhaři – v přepočtu 5 150 korun měsíčně. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *