Sobota 05. prosince. Svátek má Jitka.

Klíčová realitní transakce tohoto roku: český investiční fond Arete Invest koupil Prologis Park Nové Mesto nad Váhom

10.04.2017 11:04 Tisková zpráva:

Arete Invest, rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, uzavřel v těchto dnech další významnou transakci na slovenském trhu. Jedná se o nákup průmyslového a logistického areálu Prologis Park Nové Mesto. Finančním objemem se tento obchod řadí mezi jednu z největších realitních transakcí v průmyslovém sektoru uzavřených na Slovensku v tomto roce. Přesná výše transakce nebyla zveřejněna.

„Slovenský trh se pro náš fond a naše investory, kteří očekávají nadstandardní výnosy, stává výhodnou investiční destinací. Výnosy z nemovitostí jsou o něco vyšší než v Čechách a zároveň jde o stabilizovaný trh,“ uvedl Robert Ides, spoluzakladatel a člen správní rady fondu Arete Invest.

 

Prologis Park Nové Mesto je distribuční centrum sestávající ze dvou zařízení s celkovou plochou 39.600 m2 a 16 hektarů pozemků k dispozici pro další rozvoj. Areál je v současnosti 100% pronajat společnostem C&A, Raben Logistics a Vetropak Nemšová. Průměrná délka nájmů jsou 4 roky. „Záměrem Arete Invest je park v Novém Meste rozšiřovat i na přilehlých pozemcích o rozloze zhruba 16 hektarů, které jsou také součástí naší akvizice,“ řekl Tomáš Novotný, člen investičního výboru fondu Arete Invest zodpovědný za strategické investice a správu aktiv.

 

Fond Arete Invest areál koupil od společnosti Prologis, světového lídra v oblasti logistických nemovitostí, který v minulých letech park rozvíjel. „Naše velmi úspěšné portfolio, téměř 100% obsazenost a velmi vysoká míra loajality zákazníků odráží naši angažovanost v poskytování mimořádných služeb a zařízení vysoké kvality,“ uvádí Martin Polák, senior vice president a ředitel Prologis pro střední a východní Evropu. „Ukončení této transakce umožní společnosti Prologis pokračovat v tomto úsilí tím, že se soustředíme na rozvoj našich strategických aktiv v Bratislavě a Nitře. Park Nové Mesto jsme předali zkušenému správci aktiv, který ocení potenciál této nemovitostní investice a dokáže ji dále rozvíjet,“ dodává Polák.

 

Při prodeji působil jako poradce společnosti Prologis slovenský investiční tým JLL. Miroslav Barnáš, ředitel JLL Česká republika a Slovensko a Vedoucí investičního oddělení JLL Slovensko k tomu říká: „Trh se v současné době zaměřuje na transakce týkající se jednotlivých aktiv představujících nemovitosti té nejvyšší kvality mimo Bratislavský region. Tato konkrétní transakce potvrzuje atraktivitu a stále rostoucí likviditu západního Slovenska, které je opravdovým panevropským logistickým, výrobním a inovačním centrem.“

Tisková zpráva Arete Invest

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *