EUR 25.200

USD 23.143

REPO sazba ČNB 6.25 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.200

USD 23.143

04. 01. 2019

0 komentářů

Kvůli krátkodobým pronájmům se po domech pohybuje více cizích lidí a zvyšuje se riziko vloupání

 

Krátkodobé pronájmy bytů či pokojů službami Airbnb, HomeAway či přes Booking.com jsou stále populárnější. Kromě snadného výdělku s sebou přinášejí ale také svá rizika. Kvůli fluktuaci nájemníků či hostů není možné poznat, kdo v domě bydlí a kdo ne. To se stává výzvou pro zloděje, kteří se tak mohou nepozorovaně pohybovat po domě a vytipovat si byty pro lup.

Loading



 


„Máme v domě dva sousedy, kteří pronajímají své byty přes Airbnb, protože bydlíme v atraktivní lokalitě blízko centra. Od té doby se nám výrazně zhoršily podmínky na bydlení v domě. Kromě hluku, který téměř neustává, hosté také nedbají zamykání vchodových dveří a ničí společné prostory domy,“ říká Lenka, majitelka bytu.
„Anonymita, která často panuje ve velkých bytových a panelových domech, se krátkodobými pronájmy ještě prohlubuje. Sousedé zde totiž kvůli častému střídání nájemníků či hostů nemají šanci poznat, kdo v domě opravdu bydlí, a kdo přišel krást,“ potvrzuje odborník na zabezpečení Ivan Pavlíček ze společnosti Next.
Vzhledem k rostoucímu zájmu o krátkodobé pronájmy ze strany majitelů i nájemníků je důležité nepodceňovat zabezpečení bytů. „Jestliže máte na běžných dveřích zámkové vložky starší více než deset let, je vysoce pravděpodobné, že dveře zloději neodolají. Nepomůže vám ani dílčí výměna vložky za kvalitnější. Obecně stále platí, že zloději odolají pouze certifikované bezpečnostní dveře minimálně ve III., lépe ve IV. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním ve stejné bezpečnostní kategorii jako dveře samotné,“ radí Ivan Pavlíček.
Z policejních statistik vyplývá, že až 95 % pachatelů odradí od vloupání kvalitní materiály, s jejichž překonáním by měli příliš práce a s nejistým výsledkem. Nezabezpečené byty jsou proto vždy daleko snazším úlovkem.
Tisková zpráva NEXT

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.62 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%
Historie vývoje


Související články

Nový vzestup na trhu: Hypotéky a ceny nemovitostí nabírají dech

O českém trhu rezidenčních nemovitostí a trhu hypotečním není špatné pohovořit s někým, kdo se o dění zajímá. Zájem o hypotéky opět stoupá a s ním i ceny nemovitostí, které začínají nabírat dech. Očekávání a uvolnění parametrů obezřetnosti DTI a DSTI při poskytování úvěrů hraje svou roli. Nedostatek nabídky není jen otázkou poptávky, ale i „zelené“ […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

19. 03. 2024

Rozhovor: Škoda, že se ze stavebního zákona stalo politikum, je to jen technicistní nástroj

Za tři a půl měsíce by měl kompletně začít platit nový stavební zákon. Objevuje se řada černých scénářů, zda se vše podaří včas stihnout a připravit tak, aby se konečně i v Česku povolovaly stavby rychle a efektivně. Zeptali jsme se proto Jiřího Nouzy, prezidenta Svazu podnikatelů ve stavebnictví, na jeho názor.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Svaz podnikatelů ve stavebnictví

12. 03. 2024

Komentář: Chcete i u nás garantovanou hypotéku za 2 nebo dokonce 0,5 % p. a. jako v Polsku? Byla by to cesta do pekla

Obvykle lidé kritizují českou vládu, protože nevědí, co se děje v zahraničí. Nicméně v zahraničí je to často ještě mnohem horší než u nás. Příkladem může být Polsko, kde předchozí vláda Jarosława Kaczyńského garantovala dvouprocentní hypotéky. To bylo něco, co lidi milovali. Poptávka byla obrovská. Během chvilky se dotace na hypotéky vyčerpala. Přitom měla platit až do […]

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

11. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *