Úterý 24. října. Svátek má Nina.

Letní dovolenou si nedopřeje každý čtvrtý Čech, na Slovensku bude v létě bez dovolené dokonce třetina lidí

02.06.2016 10:06 Tisková zpráva:

Do ciziny se na dovolenou vydá 59 % Čechů z těch, co dovolenou plánují. Mezi nejoblíbenější destinaci letos patří tradičně Chorvatsko, na druhém místě je Slovensko a následuje Itálie. „Slovensko je pro Čechy atraktivnější než Česko pro Slováky. Zatímco na Slovensko se chystá každý šestý Čech, k nám zavítá jen každý desátý Slovák. Také u Slováků vede z letních destinací jednoznačně Chorvatsko,“ říká k výsledkům průzkumu marketingová ředitelka PROFI CREDIT Dana Hakavcová.

Poláci jezdí nejraději do Španělska, Bulhaři do Řecka. Dvě třetiny Bulharů ale stráví dovolenou doma.

Češi plánují nejlevnější dovolenou, pojedou na ni autem

Češi plánují za dovolenou utratit v průměru necelých 17 tisíc korun, nejvíc lidí chce vydat maximálně 10 000 korun. Je to nejméně ze všech sledovaných zemí. Dvě třetiny Čechů pojedou na dovolenou po silnici – autem nebo autobusem, každý čtvrtý z nás plánuje nízkonákladovou dovolenou v kempu. Nejvíc lidí si pronajme chatu nebo apartmán. Slováci utratí za dovolenou v přepočtu 18 500 korun, Bulhaři o tisícovku méně. Nejdražší dovolenou si dopřejí Poláci, v průměru za 25 tisíc korun. 

Čtvrtina Čechů si v minulosti na dovolenou půjčila nebo u o úvěru uvažuje. Stejné je to na Slovensku. To Poláci a Bulhaři si na příjemně strávený letní čas klidně vezmou úvěr. „Půjčovat si na dovolenou bychom měli v rozumné míře, tak abychom ji byli schopni splácet. Dovolená by měla kopírovat náš životní standard. Je nesmysl vzít si úvěr na exotickou dovolenou, a pak se kvůli pár dnům v ráji dostat do finančních problémů,“ varuje Dana Hakavcová z PROFI CREDIT.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *