Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Lidé chtějí bydlet v centru Prahy. CENTRAL GROUP dnes zahajuje prodej téměř 700 nových bytů na Žižkově a spouští tím další kolo cenové revoluce

01.09.2014 01:09 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Ceny nových bytů v Residenci Garden Towers začínají již na 41.300 Kč za metr čtvereční a v průměru vycházejí na 57.800 Kč/m2. A to včetně DPH a luxusního provedení. Nová nabídka CENTRAL GROUP na Žižkově je tak o 18 % nižší, než jsou průměrné ceny nových i starých bytů ve srovnatelných lokalitách v širším centru Prahy. Podle údajů serveru Realitymix činí průměrná cena bytů v Praze aktuálně
59.000 Kč/m
2, a to včetně započítání starých levných panelových bytů a velkých developerských projektů na okraji metropole. Pokud bychom za širší centrum Prahy považovali pouze městské obvody Prahy 2 a 3, pak zde průměrná cena nových i starých bytů dosahuje 70.200 Kč za metr čtvereční. 

Z tohoto srovnání je zřejmé, že nová nabídka CENTRAL GROUP je dalším kolem cenové revoluce na trhu nového bydlení. V Residenci Garden Towers vznikne celkem 682 nových bytů a ateliérů s prostornými dispozicemi od 1+kk až  po 4+kk. Jejich ceny se nyní se zaváděcími slevami platnými jen do října pohybují od 1,7 mil. Kč za 1+kk, 2,9 milionu za 2+kk, 4,8 mil. Kč za 3+kk a 5,7 milionu za 4+kk (včetně DPH a příslušenství). Přitom se jedná o velmi kvalitní byty v luxusním provedení, energeticky úsporné třídě B a s prodlouženou zárukou na jakost.

„Residence Garden Towers je další akcelerací naší cenové revoluce, kterou jsme v Praze odstartovali před dvěma roky. Naše společnost tímto projektem naplno vstupuje do segmentu luxusního a přitom cenově dostupného bydlení v centru Prahy,“ říká šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský a dodává: „Již pro příští rok chystáme další projekty, které svou cenovou úrovní rozčeří dosud stojaté vody v centru metropole. Chceme, aby nové a kvalitní bydlení v centru města bylo finančně dostupné mnohem většímu okruhu zájemců než dosud.“ 

Vynikající lokalita v centru metropole a zajímavá architektura

Nový projekt na Žižkově se nachází jen 8 minut tramvají od Václavského náměstí a v docházkové vzdálenosti dvou stanic metra a velkého obchodně-zábavního centra Atrium Flora. Veškerá občanská vybavenost je v blízkém okolí domu. Přímo v objektu navíc bude nová restaurace a také supermarket, takže noví obyvatelé budou moci nakoupit nebo se dobře najíst doslova v bačkorách. Obrovskou výhodou mnoha bytů projektu bude také krásný výhled do okolní zeleně nebo na panorama Prahy včetně Pražského hradu.

Výstavba objektu již probíhá a stavba bude připravena k nastěhování do června 2016. Jedná se o největší jednorázový rezidenční projekt realizovaný v centru Prahy po roce 1989. Nová stavba je zajímavě architektonicky řešená ve formě pěti osmnáctipatrových věží vyrůstajících z pětipodlažního podstavce, který tvoří samostatný uliční blok s vlastním atriem a privátním parkem.

Nonstop recepce, unikátní střešní zahrady a luxusní provedení bytů

Nejen cenami bytů je tento projekt unikátní. Současné konvenční nabídce na trhu se vymyká i novým přístupem k bydlení s důrazem na komfort a bezpečí. Všichni obyvatelé domu budou moci využívat služeb centrální recepce, která jim bude nonstop k dispozici a zajistí i dohled nad bezpečnostním kamerovým systémem. Co je však důležité, tento nadstandardní servis s akcentem na bezpečnost nebude vůbec drahý. U malých bytů se bude pohybovat jen okolo 200–350 Kč měsíčně (včetně DPH), u větších bytů pak o něco výše, vždy podle výměry jednotky.

Výhradně rezidenti budou moci využívat vnitřní park v atriu a unikátní střešní zahrady s lavičkami a pergolami, které skvěle poslouží k relaxaci v zeleni. Právě podle tohoto unikátního systému střešních zahrad dostal projekt své jméno: Residence Garden Towers. Pro další možnosti relaxace a sportovního vyžití je zde známý park Parukářka a zbrusu nové sportovní a fitness centrum, a to doslova přes ulici. Všechny byty a ateliéry zde budou stavěny v luxusním provedení REZIDENCE zahrnujícím luxusní koupelny, kvalitní dřevěné podlahy, velká hliníková okna s tepelně izolačními trojskly, skleněná zábradlí, obklad domu moderním cembonitem a možnost volby ze stovek variant provedení bytu, a to bez jakéhokoliv příplatku.   

Letošní podzim přes 1000 bytů, příští rok téměř 1700. Zejména v centru Prahy 

Nový velký projekt na Žižkově je jedním ze dvou nových přírůstků v zářijové nabídce společnosti CENTRAL GROUP. Tím druhým bude závěrečná etapa prodejně nejúspěšnějšího projektu novodobé české historie – bytového areálu Javorová čtvrť v Horních Měcholupech. Ten nabídne celkem 375 převážně malometrážních bytů a ateliérů, a to opět za zcela bezkonkurenční ceny. Prodej zde CENTRAL GROUP zahájí v pondělí 22. září. Celkem tak dá společnost jen během letošního podzimu do prodeje projekty s 1057 byty.

„Pozemek na Žižkově vlastníme již šest let a již delší dobu máme vydáno i stavební povolení. Realizaci jsme ale v době hospodářské krize odkládali a čekali na tu správnou dobu. Jsem si jist, že tato doba nyní přišla. Podle našich analýz je zřejmý nejen každoročně rostoucí počet prodaných bytů v Praze, ale zejména rostoucí trend zájmu o nové byty v centru města. Dříve byl trend opačný: útěk za město. Také pozorujeme, že se rezidenční trh od svého cenového dna v roce 2012 stále průběžně zvedá, a to s vydatnou podporou velmi výhodných podmínek hypotéčních bank,“ hodnotí současnou situaci Kunovský.

V průběhu roku 2015 zahájí CENTRAL GROUP prodej dalších nejméně 11 nových projektů s celkovým počtem 1684 bytů, z nichž většina bude opět v centru a širším centru města. Z nově připravovaných lokalit lze jmenovat například dva nové projekty v Holešovicích a po jednom projektu v katastrálních územích Břevnova, Košířů, Letňan, Libně, Michle, Pitkovic, Smíchova a Záběhlic. Specialitou pak bude prodej exkluzivní Rezidence U Muzea na rozhraní Vinohrad a Nového Města, jejíž výstavba již směřuje do finále. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *