EUR 24.310

USD 21.427

REPO sazba ČNB 3.75 %

Inflace 6.6 %

EUR 24.310

USD 21.427

28. 02. 2019

Makléři Fincentrum Reality začali s virtuálními prohlídkami bytů. Je o ně velký zájem!

 

Jako jedna z prvních realitních kanceláří v České republice začala Fincentrum Reality nabízet virtuální prohlídky bytů. 3D kenování realizují makléři pomocí špičkové technologie Matterport. Za dva měsíce připravili virtuální prezentaci pro více než deset nemovitostí. „Při prodeji bytů v tom vidíme velkou budoucnost. V současné době jsou standardem profesionálně připravené fotografie, trojrozměrné skenování přidává prostorový vjem. Zájemci o byty to hojně využívají,“ prohlásil Martin Fojtík, provozní ředitel Fincentrum Reality. 


První byty, které se nabízely prostřednictví virtuální prohlídky, se již prodaly. Konkrétně se jednalo o 3kk v pražských Nuslích nebo u Berouna. Na stránkách společnosti Fincentrum Reality každou nemovitost shlédlo přes 1000 lidí. „Je vidět, že tyto technologie poutají pozornost, což se projevuje také na rychlosti prodeje. Zároveň jsme si všimli, že realizovaných prohlídek nebylo o moc více než u bytů, které se pouze nafotily,“ dodal Martin Fojtík, podle kterého mohou virtuální prohlídky přitáhnout zejména vážné zájemce o byt. „A hlavně se tím mohou odstranit realitní turisti.
Oskenovat například stometrový byt trvá touto technologií méně než dvě hodiny. Důležité je, aby se v době procesu nikdo v pokojích nepohyboval. „Ze strany prodávajících je o pořízení 3D snímků velký zájem. V následujícím měsíci budeme takto prezentovat dalších deset bytů,“ tvrdil Martin Fojtík.
Pořízení virtuální prohlídky prodávajícího bytu vychází minimálně na 4000 korun. Musí se však jednat o nemovitost do 50 m². Nemovitosti o dvojnásobné ploše jsou o tisícovku dražší. Nad rámec ceny je možno objednat například půdorysy objektu, ponechání prohlídky na internetu na dobu delší než 1 rok a další.
Další informace na této stránce: https://www.nemovitosti3d.cz/
Tisková zpráva Fincentrum Reality

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.99 Aktuální výše Hypoindexu

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%

2.43%

2.54%

2.7%

2.99%
Historie vývoje


Související články

Smlouva při prodeji a koupi nemovitosti

Kupní smlouva na nemovitost: Co musí obsahovat a na co si dát největší pozor?

Podpis kupní smlouvy je při převodu vlastnictví nemovitosti jedním z klíčových kroků. Za svůj život se s kupní smlouvou na nemovitost jednou či vícekrát setká většina z nás, ať už v roli kupujícího, nebo prodejce. Jaké údaje jsou v kupní smlouvě na nemovitost zásadně nezbytné? Jak se kupní smlouva liší v případě prodeje družstevního bytu? A proč se vyplatí nechat si […]

Text: Hana Bartušková

01. 12. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *