Úterý 18. června. Svátek má Milan.

Metropolitní plán je potřeba co nejdříve finalizovat

10.10.2018 12:10 Tisková zpráva:

Výsledky komunálních voleb v Praze významně promění budoucí podobu vedení hlavního města. Jak se tyto změny projeví ve stavebním rozvoji města a co by naopak měla nová politická garnitura co nejdříve dokončit, zhodnotil přední pražský architekt Štěpán Toman z architektonického studia Ting.

Nedávné komunální volby výrazně přepsaly politickou mapu Prahy a podoba rady města dozná významných změn. Jak se tato tato nová situace může projevit v rozvoji města co se týče výstavby, územního plánu či všeobecného stavitelského klima?

V současné chvíli je několik variant možné koalice. Ta, která na první pohled vypadá revolučněji, by možná mohla být zárukou určité kontinuity potřebné pro dopracování nastartovaných změn.

Až bude ustaveno nové vedení Prahy, čemu by se mělo nejdříve věnovat?

Stávající vedení Prahy nastartovalo velké množství změn a projektů, který se nestihly nebo nedaly stihnout za jedno funkční období. Pro každý takový projekt je změna politické reprezentace na radnici riskantním obdobím, kdy je nutné přesvědčit nové vedení o smysluplnosti a potřebnosti těchto projektů, které do teď prosazovali de facto jejich političtí oponenti. Finalizování Metropolitního plánu, nebo realizování proběhlých architektonických soutěží jsou jen některé z nich.

Jaké jsou největší slabiny či rezervy v Metropolitním plánu? Měly by doznat změn i Pražské stavební předpisy?

Metropolitní plán opravdu není bez slabin. Nicméně pro stavební prostředí v Praze by bylo nejlepší jej co nejdříve finalizovat. Je to složitý proces a jen zapracování všech připomínek je opravdu velké množství práce. Celkově bych se přimlouval za co nejrychlejší dotažení legislativních změn a za nějaké delší období klidu bez výrazných změn v předpisech a zákonech.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *