Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Na pražském Kamýku byla dokončena hrubá stavba posledního bytového domu. Zároveň zde vznikla nová parkovací místa

28.01.2019 02:01 Tisková zpráva: CENTRAL GROUP

Central Group právě dokončil hrubou stavbu posledního bytového domu v souboru Nad Modřanskou roklí. Ten se stal jedním z nejžádanějších pražských rezidenčních projektů, který splňuje zejména požadavky na kvalitní rodinné bydlení. Vzniklo zde celkem devět bytových domů a poslední z nich bude kompletně dokončen již v září tohoto roku. Z celkového počtu 408 bytů a ateliérů zbývá k prodeji jen 10 jednotek. Stejně jako ve všech projektech Central Group disponuje drtivá většina bytů vlastními podzemními stáními, která umožňují pohodlné parkování přímo v domě. Nedochází tak k přetěžování parkovacích míst v okolních ulicích. Central Group zde navíc na vlastní náklady vybudoval i zcela nová parkovací místa pro obyvatele z okolí.

Central Group si uvědomuje, že vytvořením dostatku parkovacích míst zvyšuje komfort nejen svým klientům, ale také obyvatelům v okolní starší zástavbě. Proto ve všech svých projektech buduje nadstandardní počet parkovacích stání a někde pomáhá i s výstavbou nových parkovacích míst v okolí projektu.

V rámci projektu Nad Modřanskou roklí proto největší rezidenční stavitel v ČR zrealizoval vedle podzemních parkovacích stání pro své klienty taktéž parkovací dům s 447 místy, který je plně k dispozici ostatním obyvatelům pražského Kamýku. „Kromě toho jsme zde v rámci spolupráce s místní radnicí zbudovali i venkovní parkoviště s 97 místy čistě pro původní obyvatele místního sídliště. Parkování v této oblasti bylo vždy problémem a po dohodě s městskou částí Prahy 12 jsme chtěli vyjít vstříc právě lidem z okolí naší stavby,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Parkovací místo vždy v ceně bytu

Zájemci o byt v novostavbě často řeší dilema, zdali si k novému bydlení pořídit i parkovací stání. U řady developerů nové bytové výstavby je potřeba parkovací místo přikoupit a mnohdy se jedná o částky, které přesahují i půl milionu korun.

„Ceny bytů u Central Group jsou all inclusive. V ceně je vždy nejen parkovací stání, ale také pozemek, sklepy, balkony, terasy, předzahrádky či zimní zahrady. Nedochází tak u nás k tomu, že klient s překvapením zjistí, že si musí parkování za stovky tisíc korun k bytu dokoupit,“ upřesnila Tomášková.

S problematikou parkování se Central Group zabývá dlouho před započetím projektu. U specifických lokalit, kde je problém s parkováním dlouhodobě neudržitelný, proto odpovědný investor jedná s radnicemi a hledá způsob, jak by mohl přispět ke zkvalitnění života okolních obyvatel.

Blízko budoucí stanice trasy metra D

Pražský Kamýk je vyhledávaný nejen kvůli přírodnímu parku Modřanská rokle, ale především kvůli skvělé dopravní dostupnosti do centra Prahy. Za pár minut se lze dostat nízkopodlažními autobusy na stanici metra C – Kačerov a v budoucnu budou moci obyvatelé tohoto projektu využívat trasu metra D, jehož stanice je plánována jen pár kroků od domu, stejně jako zcela nová tramvajová trať.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *