Úterý 19. ledna. Svátek má Doubravka.

Nástup dětí do školy je finančním zatížením pro každou třetí domácnost

01.09.2016 12:09 Tisková zpráva:

„Průzkumu, který probíhal napříč všemi kraji České republiky od 20. 6. do 20. 8, se zúčastnilo 740 respondentů,“ popisuje jeho rozsah projektový manažer Radek Szirti. Z výsledků vyplývá, že nejčastěji sáhnou po půjčce na školní vybavení rodiny v Moravskoslezském kraji následované rodinami z Olomouckého a Ústeckého kraje. Důvodem půjčky na školní potřeby je zahájení školního roku na začátku září, tedy ještě před termínem výplat. Navíc o prázdninách, kdy děti nechodí do školky, rodiny utratí více peněz. 68 % respondentů, kteří využijí rychlou půjčku před výplatou, jsou mladí rodiče ve věku od 28 do 34 let, kteří dosáhnou na měsíční rodinný rozpočet do 29 500 korun.

Z průzkumu dále vyplývá, že se kvůli zpožděným platbám výživného dostává do finančních problémů 30 % matek samoživitelek.

Nezbytnosti, bez kterých se prvňáček neobejde

Podle 92 % dotazovaných je nejdůležitější aktovka nebo batoh, který musí být kvalitně zpracovaný, aby se pod jeho tíhou dětem neničila záda. Mezi další nezbytnosti patří penál, psací potřeby, pastelky, nůžky, pravítka a ořezávátko. Nejmladší žák se také neobejde bez sešitů, učebnic, desek a obalů. Zapomenout nemůžeme ani na vybavení na tělocvik a výtvarnou výchovu. S dalšími náklady pak musíme počítat během školního roku, kdy děti jezdí na výlety nebo se věnují kroužkům.

Jak vybrat tu nejvhodnější půjčku?

Ve shonu končících prázdnin je pro tři čtvrtiny žadatelů o půjčku důležité její rychlé vyhledání a snadné vyřízení žádosti. Kvůli vysokému počtu poskytovatelů na trhu, zabere žadateli velké množství času vyhledání té nejvhodnější, která nejvíce splňuje jeho požadavky. Nezávislý online srovnávač nebankovních půjček kdodalip.cz hledání výrazně usnadní. Podle zadaných parametrů půjčky totiž vyfiltruje nejvhodnější ověřené poskytovatele i jednotlivé produkty. „Žadatel tak nalezne porovnání nabídek poskytovatelů snadno na jednom místě. Navíc si může ověřit kvalitu poskytovaných služeb díky recenzím a zkušenostem ostatních klientů,“ popisuje hlavní výhody projektový manažer srovnávače půjček kdodalip.cz Radek Szirti.  

Tisková zpráva: Kdodalip.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *