EUR 25.135

USD 22.590

REPO sazba ČNB 4.5 %

Inflace 2.2 %

EUR 25.135

USD 22.590

19. 04. 2017

0 komentářů

Nejrychleji se pronajímají byty v Plzni

 

Nejrychleji pronajímají své nemovitosti majitelé plzeňských bytů. Nového nájemce naleznou průměrně již za 12,5 dne. Podobně jsou na tom také pronajímatelé v Praze či Liberci. Vyplývá to z interních statistik společnosti UlovDomov.cz, provozovatele inzertního portálu zaměřeného na pronájmy bytů a spolubydlení a služby IdealniNajemce.cz. Výhodnou pozici na realitním trhu mají také brněnští pronajímatelé, o jejichž byty je v Česku největší zájem. Na jeden inzerát se jim přihlásí až 12 uchazečů.

Loading



 


Největší zájem o pronájem bytu je v Brně
V České republice je evidována až pětina nájemních bytů (ČSÚ, 920 400 bytů), přičemž nejvíce se jich nachází v hlavním městě Praze a Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Právě tyto tři lokality tvoří téměř polovinu celého nájemního trhu. Největší nabídka je přitom již tradičně v Praze. Dle statistik společnosti UlovDomov.cz zde majitelé bytů nabízejí k pronájmu průměrně 3 170 nemovitostí měsíčně. V Ostravě je to v porovnání s hlavním městem jen čtvrtina (810 nemovitostí), v Brně pak pětina (680 nemovitostí). Výrazně nízká nabídka bytů a vysoká koncentrace studentů však mají za následek, že se brněnským pronajímatelům v porovnání s ostatními městy ozývá rekordní počet potenciálních nájemců. Na jeden inzerát se jim průměrně přihlásí až 12 zájemců. Naopak v Praze je to průměrně jen pět zájemců a v Ostravě dokonce jen dva.
Nejrychleji lze pronajmout byt v Plzni a v Praze
Zatím co ještě před dvěma lety trvalo majiteli nemovitosti pronajmout byt průměrně 25 dní, dnes se tato doba výrazně zkrátila o téměř dva týdny. Například v Plzni trvá majiteli bytu nalézt nového nájemce pouhých 12,5 dne. Podobná situace je také například v Praze (13 dní) či Liberci (13,5 dne). Naopak trpělivější musejí být majitelé bytů v Olomouci (18 dní), Ostravě (17,5 dne) či v Brně (15 dní).
Kratší doba na prověření
Zkrácení doby nalezení nového nájemce sebou však přináší i kratší dobu na jeho prověření. Právě zjištění si bližších informací je jedním z nejdůležitějších kroků při výběru budoucího nájemce. Majitel bytu se díky němu může vyhnout řadě problémů v podobě neplacení nájmu či poničení bytu.
Jen v loňském roce jsme v rámci naší služby Prověřování rizikovosti osob zjistili, že každý sedmý potenciální nájemce má zkušenosti s exekucí nebo má trvalé bydliště vedeno na obecním úřadě. Pronajímatelé by toto riziko neměli podceňovat. Existuje řada veřejně přístupných rejstříků, v nichž se dozví o svém budoucím nájemci vše potřebné,“ říká Tomáš Brychta ze společnosti UlovDomov.cz
Vedle prověřování rizikovosti osob poskytuje společnost UlovDomov.cz službu IdealniNajemce.cz. Jejím prostřednictvím nabízí majitelům bytů veškerý servis spojený s pronájmem jejich nemovitosti, včetně převzetí všech rizik s tím spojených. Nejen že prostřednictvím všech dostupných informací ověří a vybere vhodného nájemce, ale také zaručí, že pronajímatel bude dostávat své nájemné pravidelně a včas, a to bez ohledu na obsazenost pronajatého bytu.
Tisková zpráva: UlovDomov.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.38 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%

5.57%

5.52%

5.51%

5.49%

5.42%

5.38%
Historie vývoje

 

 


Související články

Předávací protokol

K čemu je předávací protokol při pronájmu bytu

Při nastěhování a přejímání nemovitosti je vhodné zaznamenat stav energií a také stav bytu, který se začíná pronajímat. Stejně tak je dobré zaznamenat stav energií a stav předávaného bytu při odstěhování nájemníka. Předejdete tak sporům při vyúčtování a také sporům o rozbité vybavení bytu či jiné škody.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shuttestock

21. 09. 2022

Co zařídit při konci pronájmu

Co zařídit při stěhování z pronájmu

Nájemní vztah se řídí nájemní smlouvou a také občanským zákoníkem, který upravuje základní podmínky pro nájemní vztah. Tento vztah končí ukončením smlouvy, která byla uzavřena na dobu určitou, nebo podáním výpovědi. Přičemž výpověď může být ze strany majitele nemovitosti i ze strany nájemníka.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

07. 06. 2022

Příjem z pronájmu bez daňového přiznání, aneb kdy je příjem z pronájmu osvobozen od daně z příjmu a kdy nemusíte platit daň.

Kdy není nutné podávat daňové přiznání, i když máte příjem z pronájmu?

Příjem z pronájmu je příjem dle §9 zákona o daních z příjmu a jako takový musí být uveden v daňovém přiznání a zaplacena z něj daň z příjmu. Pokud jste loni realizovali příjem z pronájmu, tak vám zaměstnavatel nesměl provést roční zúčtování daně a musíte podat do 1. dubna (2. května elektronicky) daňové přiznání.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

03. 03. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *