Čtvrtek 19. října. Svátek má Michaela.

Nejvíce bytů se letos prodává v Praze 9 a 10, z lokalit dominují Žižkov a Letňany

31.08.2016 09:08 Tisková zpráva:

V Praze se od dubna do června letošního roku prodalo celkem 1998 nových bytů.. „Z toho se 466 bytů, tedy 23,32 procenta, nacházelo na území Prahy 9 a 444 bytů (22,21 procenta) v Praze 10. Pokud vezmeme katastrální území, tak letošním prodejům zatím dominují Žižkov (14,3 procenta ze všech prodaných bytů) a Letňany (8,7 procenta) s odstupem následované Uhříněvsí a Zličínem (shodně 7,1 procenta),“ přiblížil prodejní statistiky analytik společnost EKOSPOL Matyáš Hančl a dodal, že EKOSPOL v daném období monitoroval celkem 149 aktivních developerů.

Na opačném konci tabulky jsou centrální části Praha 1 a 2, kde se prodalo 23 nových bytů. „Ukazuje se, že předražené lokality v centru lidi příliš nelákají. Naopak dávají stále přednost prověřeným lokalitám, které jsou dobře dopravně dostupné a nechybí jim občanská vybavenost. Jen byty v projektech situovaných do těchto míst svým novým majitelům nabídnou to nejlepší možné bydlení. Což nejlépe dokazují právě prodejní statistiky,“ podotýká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva dlouhodobého lídra developerské výstavby v ČR EKOSPOLU.

Kupující příliš nechtějí bydlet na Pankráci, Hájích či Zahradním Městě, kde nového majitele našly shodně jen dva nové byty. Jediný byt se prodal ve Vysočanech a v Podolí, zatímco aktivně nabízené developerské projekty v Krči u zájemců neuspěly vůbec – v kolonce prodané nové byty je za toto území nula.

Tisková zpráva: Ekospol

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *