EUR 25.305

USD 23.413

REPO sazba ČNB 5.75 %

Inflace 2.0 %

EUR 25.305

USD 23.413

13. 10. 2020

0 komentářů

Nemáte na platbu daní? Můžete si je odložit nebo rozložit do několika splátek

 

Podle finanční správy je možné z vážných důvodů odložit platbu daně, případně rozložit daňové povinnosti do několika splátek. O změnu ale musíte zažádat. V případě, že žádost finančnímu úřadu podáte do konce letošního roku, bude vám prominut i poplatek za podání žádosti. Správní poplatek za žádost o posečkání běžně činí 400 korun.

Loading



 


Spolu s vyhlášením nouzového stavu lidé, kterým vznikla daňová povinnost mohou požádat odklad platby, nebo o možnost splácet daň postupně. Součástí žádosti musí být objektivní vysvětlení, proč poplatník nemůže uhradit hned celou částku najednou a z jakých zdrojů bude částka v budoucnu uhrazena. Sám poplatník může v dokumentu nakonec navrhnout termín úhrady daně, nebo data splátek. Žádost je pak nutné zaslat příslušnému finančnímu úřadu,“ vysvětluje Michal Jelínek, daňový expert a partner ve společnosti V4 Group.
Pokyn Ministerstva financí uvádí, z jakých důvodů finanční úřad může žádosti o posečkání vyhovět. Nově se k tomu přidaly i obtíže, které byly a jsou způsobeny mimořádnými opatřeními kvůli zamezení šíření nového koronaviru.
Příkladem je třeba vliv karanténního opatření, nemoci, nutná péče o člena domácnosti, nebo se může jednat i o seznam stornovaných zájezdů, či akcí. Jako důkaz nedostatku financí pro zaplacení daňové povinnosti může sloužit i porovnání výše obsazenosti či tržeb vůči předchozímu období, prokázání výpadku výroby pro překážky související s mimořádnými opatřeními na straně dodavatele a další,“ dodává Jelínek.
Tisková zpráva V4 Group

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%5.62 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%

6.02%

5.96%

5.6%

5.62%
Historie vývoje


Související články

Analýza k dani z nemovitosti v ČR a na Slovensku

Česká republika i Slovensko mají relativně podobný systém daně z nemovitosti (pozn. formálně v ČR jde o daň z nemovitých věcí). V obou zemích je příjem z daně v současnosti 100procentním příjmem dané obce nebo města. Stejně tak si obce v ČR i na Slovensku určují do jisté míry výši daně sami.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

14. 06. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *