Pondělí 25. března. Svátek má Marián.

Nemilé překvapení, které může nastat při návratu na chatu po změ: škody za desetitisíce

26.03.2012 01:03 Tisková zpráva: DIRECT Pojišťovna

„Řada chatařů má své rekreační objekty pojištěné proti živelným událostem, ale neuvědomují si, o co je mohou připravit zloději a vandalové. To, že v jimi uzavřeném pojištění nejsou tyto škody zahrnuty, zjistí často až když k takové události dojde,“ říká Kateřina Krásová, tisková mluvčí DIRECT Pojišťovny. „V naší nabídce pojištění rekreačních objektů si klienti vyberou hned ze dvou balíčků pojištění, které následky vandalismu a vloupání kryjí. A mnoho peněz mohou ušetřit také díky automatickému pojištění zahrady,“ dodává Kateřina Krásová.

Fakt, že rekreační objekty nejsou pod každodenním dohledem svých majitelů, výrazně ulehčuje zlodějům a vandalům nekalou činnost. Když k tomu připočteme vlažný přístup chatařů k otázce zabezpečení svých objektů, není se co divit, že řada z nich při prvním jarním návratu na chatu tráví čas místo relaxace sepisováním policejního protokolu a následným úklidem.

Policie ČR vyčíslila celkovou škodu na rekreačních objektech za rok 2011 přibližně na 92 milionů korun. Evidovala dohromady 4 846 případů vloupání. Kdyby se k tomu ovšem přidaly i následky vandalismu, byly by škody ještě vyšší. Cena vhodného pojištění chaty či chalupy je přitom proti škodám způsobeným nezvanými hosty skutečně jen zlomková.

Pojištění rekreačních objektů od DIRECT Pojišťovny

V nabídce DIRECT Pojišťovny si mohou chataři vybrat ze dvou balíčků pojištění, které právě následky vloupání a vandalismu pokrývají – DIRECT domov OPTI nebo MAXI. Rekreační objekt lze pojistit až do výše 8 milionů Kč na nemovitost a 300 000 Kč na domácnost. Za vhodné zabezpečení objektu nabízí DIRECT Pojišťovna slevu až 50 % z pojistného. V ceně pak získají klienti také pojištění zahrady, které se vztahuje na zahradní nábytek, gril, ale i vypěstované plodiny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *