Sobota 06. března. Svátek má Miroslav.

NEMOVITOSTI VÁBÍ NOVÉ INVESTORY – NAPOSLEDY OREGON HOUSE V PRAZE

01.11.2016 01:11 Tisková zpráva:

 „M7 CEREF I je naším prvním fondem zaměřeným výhradně na střední Evropu. Chceme dále rozvíjet investiční byznys, a přitom se soustředit i na nemovitosti, kde můžeme zúročit znalosti a zkušenosti z lokálních trhů. Pomáhá nám k tomu naše síť kanceláří i partnerů, díky nimž jsme schopni identifikovat a maximalizovat investiční příležitosti v souladu se strategií fondu,“ komentuje transakci Richard Croft, výkonný ředitel M7. A dodává: „ Před koncem roku 2016 plánujeme druhý closing, s cílem dosáhnout čisté investiční kapacity v hodnotě cirka 130 mil. EUR pro fond. V brzké době pak očekáváme ohlášení dalších akvizic.“

Oregon House je moderní kancelářskou budovou s pronajímatelnou plochou více než 14 000 čtverečných metrů. Mezi nejvýznamnější stávající nájemce patří Schindler CZ, McDonald´s nebo IKEA. Objekt je atraktivní nejen svým umístěním v blízkosti populárního obchodně-zábavního centra Metropole Zličín, ale i důrazem na detail a kvalitu vnitřních prostor.

Velmi si vážíme spolupráce s M7 Real Estate na tomto obchodu. Tím spíše, že pro obě společnosti se jednalo o premiérovou transakci. Oregon House je nemovitost, kterou jsem sledoval několik let. Kvalita provedení i přednosti lokality z ní činí excelentní akvizici, která perfektně zapadá do strategie M7 zaměřené na postupné zvyšování hodnoty nemovitostí,“ soudí Stewart Thomson, Business Development Director v BNP Paribas Real Estate, která poskytuje komplexní nemovitostní poradenství po celé Evropě.

Podle BNP Paribas Real Estate akvizice Oregon House dokládá aktivitu nových subjektů na tuzemském trhu nemovitostí. Ta byla patrná už ve druhém a třetím letošním kvartálu, kdy se uskutečnilo hned několik premiérových nákupů investičních společností.

Za první tři čtvrtletí dosáhl objem investic jen do kancelářských objektů v Praze téměř 400 mil. EUR, z toho 100 miliónů EUR investoři umístili na Prahu 5. „Kanceláře pak ve třetím čtvrtletí byly nejobchodovanějším segmentem komerčních nemovitostí. Jejich podíl na celkovém objemu výrazně posílí v následujících měsících díky probíhajícím a právě uzavíraným transakcím,“ dodává Lenka Šindelářová, vedoucí poradenství v BNP Paribas Real Estate.

Podle BNP Paribas Real Estate změnily ve třetím čtvrtletí majitele nemovitosti předběžně za více než 460 milionů EUR. Za první tři čtvrtletí přesáhly investice 1,43 miliardy EUR. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě nejaktivnější jsou investoři v posledních měsících roku a před uzavřením je hned několik obřích transakcí, je pravděpodobné, že letošní výsledek dosáhne či přesáhne loňská čísla.

Tisková zpráva BNP Paribas Real Estate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *