EUR 25.405

USD 21.896

REPO sazba ČNB 1.50 %

Inflace 4.9 %

EUR 25.405

USD 21.896

27. 11. 2019

Nemovitostní fond z rodiny CZECH FUND, který patří k nejrychleji rostoucím v Česku, koupil obchodní centrum Olomouc CITY. DRFG tak obhospodařuje první převážně volnočasově zaměřenou nemovitost v portfoliu

 

Nemovitostní fond CZECH REAL ESTATE INVESTMENT FUND (CREIF), rozšířil své portfolio o nákupní centrum Olomouc CITY, které nabízí 20 tisíc metrů čtverečních maloobchodní plochy s roční návštěvností zhruba 3 miliony lidí. Centrum spravuje společnost DRFG Real Estate Facility Management, která je členem investiční skupiny DRFG. Celková pronajímatelná plocha komerčních nemovitostí ve správě DRFG po této akvizici dosahuje bezmála 200 tisíc metrů čtverečních.  


Nákupní centrum Olomouc CITY je v současné době z 96 % obsazeno. Průměrná délka nájemních smluv činí více než 3 roky a mezi nájemce se řadí široké spektrum nejen obchodů a restaurací, ale také řady volnočasových služeb. Součástí centra je například multikino CineStar či dětský koutek a herní zóna Amazonie, která pravidelně chystá zábavný program pro rodiny s dětmi.
“Převážně zábavně zaměřené nákupní centrum považujeme za vhodné doplnění našeho portfolia skládajícího se především z komerčních nemovitostí maloobchodního typu. Jeho silnou stránkou jsou kvalitní nájemci a udržitelný nájem. Tento projekt má tedy výhodný poměr rizika a výnosu. Jednoznačně tak ještě posiluje stabilitu fondu, což jen potvrzuje vhodnost tohoto fondu i pro konzervativní investory,“ komentuje Patrik Tuza, ředitel realitní divize DRFG, s tím, že do budoucna bude pokračovat práce na ještě dalším zvyšování atraktivity obchodního centra.
Olomouc CITY nabízí především obchody s módou, kosmetikou, sportovními potřebami či šperky. Nájemci jsou například Sportisimo, New Yorker, CCC, Deichmann, Kik, Pepco či prodejna s elektronikou Datart. Centrum je také stavebně propojeno s obchodním řetězcem Globus. “Nemovitost má velkou spádovost a velmi dobrou dopravní obslužnosti, což přivádí také návštěvníky mimo centrum města Olomouc,” dodává Tuza.
Budova byla zakoupena od společnosti Mint Investments, lídra v oblasti správy private equity, investic do nemovitostí a alternativní energie ve střední Evropě. “Olomouc City byla jedna z nejzajímavějších investičních zkušeností jak pro mě osobně, tak pro naší společnost. Po nákupu v tehdy největší nedobrovolné aukci se nám podařila, jako jedněm z mála v Česku, úplná přeměna regionálního obchodního centra ve stabilizované centrum se silným a fungujícím mixem obchodů a služeb pro naši spádovou oblast a významným podílem konceptů volnočasových aktivit pro celou rodinu. A nyní jsme tuto etapu úspěšně zakončili prodejem jednomu z největších domácích investorů specializovaným na obchodní centra a maloobchod,” říká Lukáš Schirl, property manager Mint Investments. Společnost Mint Investments nadále provádí Property Management centra.
Poradenství při této transakci poskytla společnost JK Advisory a CBRE, na straně kupujícího daňové a účetní poradenství společnost TPA – právní poradenství poradenství advokátní kancelář Wilsons a technické poradenství společnost Sentient. Financující bankou transakce byla Raiffeisenbank. Cena transakce nebude uvedena.
Tisková zpráva Czech Fund

Vstoupit do diskuze Žádný příspěvek

Vývoj fincentrum hypoindexu

%2.32 Aktuální výše Hypoindexu

2.21%

2.15%

2.11%

2.07%

2.02%

1.98%

1.96%

1.94%

1.93%

1.94%

1.98%

2.06%

2.13%

2.23%

2.32%
Historie vývoje


Související články

ČP Invest Fond nemovitostních akcií: Nedoporučuji

Chcete investovat do nemovitostí a máte málo peněz? Možností je nemovitostní fond. A jedním z nich je ČP Invest Fond nemovitostních akcií. Vyplatí se? Výkonost nenadchne, riziko velké. V případě realitního trhu platí více než kde jinde, že není investice jako investice.

Text: Jiří Havelka

31. 05. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 Užíváme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití našich webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.