Pondělí 13. července. Svátek má Markéta.

Nově postavená budova v Prologis Park Bratislava splnila akreditační kritéria BREEAM

12.02.2015 10:02 Tisková zpráva:

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že výrobní a distribuční budova o rozloze 12 600 metrů čtverečních postavená pro společnost TOMRA Sorting Solutions v Prologis Park Bratislava dosáhla mezi průmyslovými budovami na českém a slovenském trhu zatím nejvyššího hodnocení v oblasti udržitelnosti dle současných kritérií.

Budova získala první akreditaci BREEAM „Very Good“ s výsledkem 60,9 % dle nových, přísnějších standardů, které byly zavedeny v roce 2013. Tým společnosti Prologis dodržel během výstavby přísná kritéria s cílem dokončit moderní, energeticky úspornou výrobní a distribuční budovu a zároveň dodržel striktní ekologické normy pro zachování okolní půdy a přírodních zdrojů.

„Vždy usilujeme o dodání prostor poskytujících řešení na míru našim zákazníkům a splňujících jak ekologické, tak ekonomické požadavky. Jsme velmi potěšeni, že jsme za tento projekt získali tak vysoké hodnocení BREEAM,“ řekl Martin Polák, senior viceprezident & country manager Prologis pro Českou republiku a Slovensko, „tato budova je důkazem, že tým Prologis je schopen naplnit požadavky svých zákazníků, a zároveň snížit provozní náklady a zvyšovat ziskovost především pokud jde o spotřebu vody a objem produkovaného odpadu. Tato dvě kritéria dosáhla 82 a 80 bodů ze 100.“

Hlavním dodavatelem budovy DC8 se stala společnost Goldbeck. Proces získání akreditace BREEAM zajišťovala společnost ARCADIS CZ. 

Prologis Park Bratislava je moderní průmyslový park, který sestává z 10 budov o celkové rozloze 260 000 metrů čtverečních. Park nabízí strategickou polohu 24 km východně od centra Bratislavy, dva kilometry od Sence a 16 km od mezinárodního letiště, což představuje ideální umístění pro tuzemské i mezinárodní logistické operace.

Prologis je se třemi distribučními parky v Bratislavě (Senec), Galantě (Gáň) a Novém Městě o celkové rozloze 455 000 metrů čtverečních vedoucím poskytovatelem průmyslových prostor na Slovensku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *