Čtvrtek 05. prosince. Svátek má Jitka.

Nový projekt NEUGRAF nabídne moderní industriální bydlení na pražském Smíchově

11.04.2018 12:04 Tisková zpráva:

Developeři UBM Bohemia Development a Crestyl představili společný projekt nového kosmopolitního bydlení umístěný v atraktivní lokalitě Smíchova v Praze 5. Nová rezidence NEUGRAF umístěná v sousedství parku a přitom několik minut pěšky od tramvajové křižovatky Anděl nabídne 177 bytů všech velikostí ideálních na bydlení i investici a prostory pro obchody a služby v přízemí. Obyvatelé NEUGRAF budou moci využít nabíječky pro elektromobily, vlastní zahradu a wellness, plně vybavenou prádelnu nebo relaxační společenskou terasu na střeše. Ta nabídne kromě jedinečného výhledu na Prahu odpočinkové zóny s lavičkami, lehátky a grily. Na střeše bude i přistávací plocha pro komerční drony. Dokončení projektu je naplánováno za dva roky, předpokládaná investice je 1,2 miliardy korun.

„Lokalitu pražského Smíchova dokonale známe, je domovem jednoho z našich největších projektů vůbec – komplexu Anděl City. Smíchov je dynamickou kosmopolitní čtvrtí plnou energie a proto chceme být součástí jeho dalšího rozvoje,“ říká Jan Zemánek, generální ředitel UBM Bohemia Development. „NEUGRAF splňuje všechny představy o moderním nadstandardním bydlení ve velkoměstě. Inspiruje se nejen industriálním charakterem celé čtvrti, ale odkazuje i na proslulé grafické závody Václava Neuberta, které zde původně stály,“ doplňuje Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl.

NEUGRAF nabídne celkem 177 bytů všech velikostí od prostorných loftů a střešních penthousů s velkou terasou a výhledem na Prahu až po útulné garsonky. Celý projekt se skládá z několika objektů v bloku ulic Grafická a Kmochova. Uzavřený a bezpečný areál bude mít centrální společnou recepci s nonstop provozem a concierge službami. V přízemí orientovaném do ulic vzniknou prostory pro obchody a služby jako kavárna, lékařská ordinace nebo fitness.

Architektonické ztvárnění rezidenčního projektu NEUGRAF reflektuje industriální tradici místa a

navazuje na původní historickou budovu tiskárny. Zároveň se inspiruje moderními budovami v metropolích západní Evropy. Exteriér tak kombinuje materiály průmyslové doby doplněné lehkými detaily z oceli a skla. Autorem projektu je cenami ověnčené architektonické studio Bogle Architects, interiéry bytů a vnitřní prostory vznikají pod taktovkou Chmelař architekti a zahradu i společnou částečně zatravněnou střešní terasu navrhli specialisté na krajinářskou architekturu z ateliéru Šmídová Landscape Architects.

Jak je u obou developerů zvykem, byty se budou vyznačovat vysokou kvalitou použitých materiálů a důrazem na funkční design. V projektu se myslí i na zdánlivé detaily – k dispozici tak bude například i plně vybavená prádelna pro ty rezidenty, kteří nechtějí, aby jim v bytě překážela pračka a sušička, což ocení zejména majitelé menších bytů. Optimální prostředí všech obyvatel zajistí řízená rekuperace vzduchu, u vybraných bytů bude ve standardu i zastínění a klimatizace.

Samozřejmostí budou podzemní garáže, ke všem bytům kromě 1+kk automaticky patří podle jejich velikosti až tři parkovací stání. V projektu se myslelo i na blízkou budoucnost – garáže budou vybavené nabíječkami pro elektromobily a na společenské střeše budou moci přistávat zásilkové drony.

Ideální umístění v lukrativní pražské čtvrti vyhoví jak zájemcům o bydlení, tak těm, kdo hledají tu nejvýhodnější investici. Sousedství parku Sacré Coeur zajistí budoucím obyvatelům dostatek klidu pro odpočinek. Energii budou moci načerpat i v moderním wellness určeném pouze pro rezidenty, ve vlastní zahradě nebo na společné relaxační střešní terase s výhledem na Prahu, kde bude společenská zóna s grily, lavičkami a lehátky. Stejně snadné bude vyrazit za nákupy a zábavou – cesta pěšky na křižovatku Anděl s veškerou občanskou vybaveností zabere pár minut, výborná je dostupnost automobilem jak do centra města, tak například na Pražský okruh a na letiště.

Aktuálně probíhají přípravné práce, v nejbližších týdnech pak bude zahájena samotná stavba. Dokončení projektu je naplánováno na podzim 2020.

Tisková zpráva UBM Bohemia Development

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *