Pátek 19. července. Svátek má Čeněk.

OBJEM POSKYTNUTÝCH HYPOTÉK RAIFFEISENBANK VZROSTL V ROCE 2016 O 24 %

18.01.2017 11:01 Tisková zpráva:

V loňském roce poskytla Raiffeisenbank svým klientům z řad fyzických osob více než deset tisíc hypotečních úvěrů v celkovém objemu 20,7 miliardy korun. V porovnání s výsledky roku 2015 se jedná o 24% meziroční nárůst. Průměrná výše hypotéky se pohybovala nad hranicí dvou milionů korun.

„Úrokové sazby se i v loňském roce držely velmi nízko, což byl klíčový motivátor pro sjednávání hypotečních úvěrů“, říká produktový manažer Raiffeisenbank Milan Voldřich a dodává: „Vzhledem k aktuální situaci na trhu i změnám podmínek pro poskytování úvěrů očekáváme v letošním roce mírné ochlazení poptávky.“

Klienti v roce 2016 využívali prostředí nízkých úrokových sazeb a sjednávali si u hypoték dlouhodobé fixace. Více než polovina vloni poskytnutých hypotečních úvěrů byla uzavřena s pětiletou a třetina se sedmiletou fixací. Klienti si sjednávali hypotéky ze 40 % za účelem koupě nemovitosti a z 25 % za účelem výstavby a rekonstrukce. Zbývajících 35 % uzavřených úvěrů pak připadlo na ostatní účely včetně refinancování.

Na velmi dobrých výsledcích Raiffeisenbank v oblasti hypotečních úvěrů měly významný podíl tzv. „Hypodny“, které probíhaly na jaře a na podzim roku 2016. Každý klient, který v daném časovém období podal na kterémkoli hypotečním centru Raiffeisenbank žádost
o hypoteční úvěr, a následně uzavřel hypoteční smlouvu s alespoň tříletým fixačním obdobím, získal nejen zvýhodněnou úrokovou sazbu, ale také zajímavý finanční bonus.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *