EUR 24.290

USD 22.213

REPO sazba ČNB 7.00 %

Inflace 8.5 %

EUR 24.290

USD 22.213

18. 07. 2017

0 komentářů

Subjekty:
UniCredit Bank

Obliba studijních pobytů v zahraničí roste, Češi si na vzdělání svých dětí stále častěji půjčují

 

Jazykové studijní pobyty jsou mezi mladými Čechy stále populárnější. Nabízejí příležitost zlepšit se v jazyce, naučit se hospodařit s penězi i poznávat cizí kultury. Při pořízení pobytů ale musejí sáhnout hluboko do kapsy, půlroční pobyt za oceánem stojí i stovky tisíc korun. Studijní pobyty často financují rodiče, kteří ale mnohdy nemají k dispozici dostatek prostředků. Díky výhodným podmínkám stále více klientů využívá k jejich financování spotřebitelských půjček.

Loading 


Dlouhodobé jazykové pobyty jsou efektivním způsobem, jak zajistit potomkům intenzivní výuku cizího jazyka a zároveň možnost poznávat svět. „Češi na jazykové pobyty vyrážejí stále častěji, v letošním roce evidujeme oproti minulému roku zvýšený zájem. Pokud se studenti opravdu chtějí naučit jazyk, je vhodné využít dlouhodobé pobyty, například na půl roku. Vyrazit na ně mohou třeba po ukončení střední školy a před nástupem na vysokou se zdokonalit v cizím jazyce,“ říká Vítězslav Bican, výkonný ředitel jazykové agentury Channel Crossings, která pobyty zprostředkovává.
Za půlroční pobyty zájemci zaplatí až 200 tisíc, levnější alternativou je Malta
Mezi oblíbené destinace dospívajících patří USA, Kanada, Austrálie a Velká Británie. Jedná se však
o nákladnou záležitost, ne každý rodič si takový výdaj může bez půjčky dovolit, aniž by zatížil rodinný rozpočet. Řada z nich nechce využít všechny úspory a raději volí pro financování např. půlročního jazykového kurzu v zahraničí cestu půjčky. Cena takového kurzu se totiž může přiblížit i ke dvousettisícové hranici. Odvíjí se zejména od země, intenzity kurzu a způsobu ubytování.
„V Austrálii za půl roku zaplatí studenti v průměru 190 tisíc korun. Kromě toho je třeba myslet i na výdaje za letenky, stravování a kapesné. Celkově tak může být studijní pobyt citelným zásahem do rodinného rozpočtu, využití úvěru na jazykový pobyt pro dospívající děti tak není u našich klientů výjimkou,“ uvádí Petr Plocek, tiskový mluvčí společnosti UniCredit Bank. O poznání levnější variantou je vyslat dítě na Maltu. Oblíbená evropská destinace nabízí šestiměsíční kurzy za zhruba třetinovou cenu. Jedním ze způsobů, jak ušetřit, je i ubytování v hostitelské rodině – kromě úspory peněz dítě zůstane v kontaktu s rodilými mluvčími i mimo vyučování.

Zdroj: Analýza UniCredit Bank

I přes vysoké náklady zájem o kurzy nepolevuje, naopak. Mnozí zájemci ale nezvládají pokrýt náklady z vlastních úspor, na pobyty si proto čím dál tím častěji půjčují. „Češi si uvědomují, že vzdělání dětí je jednou z nejdůležitějších investic, proto jsou čím dál častěji ochotni si potřebné finance u banky půjčit. Rodiče vědí, že nabyté zkušenosti a praktické jazykové znalosti budou pro jejich děti vždy výhodou během studia a především plusovými body v prvním zaměstnání,“ říká Petr Plocek.
Zdokonalit si angličtinu v rámci jazykového kurzu se vydal i Petr Kozel, student ekonomie z Prahy. „Strávil jsem rok v hostitelské rodině v americkém Texasu na intenzivním jazykovém kurzu. S financemi, zejména s náklady na letenku, kurz i kapesné, mi z velké části pomohli rodiče. Naštěstí jsem si po pár měsících našel brigádu, která bez problémů pokryla základní výdaje. Pobyt v Americe pro mě byl splněným snem a vylepšil mou angličtinu. I přes finanční náročnost pobytu jsou nabyté zkušenosti k nezaplacení, navíc se mi díky jazyku po návratu podařilo získat skvělou práci,“ říká. 
S financováním jazykových pobytů pomůže PRESTO Půjčka
Dlouhodobé cesty do zahraničí je vhodné promyslet s předstihem a pravidelně si odkládat menší částky, ze kterých postupně našetříte na vzdělávací kurzy. Pokud zrovna nemáte dostatečné rezervy k pokrytí nákladů na jazykové kurzy, může být řešením PRESTO Půjčka na cokoli od UniCredit Bank. PRESTO Půjčka nabízí úrokové sazby již od 5,6 %. Půjčit si můžete například 200 000 Kč na 84 měsíců se splátkou 2 906 korun měsíčně při úrokové sazbě 5,6 % p.a. a RPSN  5,99 %.
Šest tipů UniCredit Bank: Jak na finance chytře při studiu v zahraničí

  1. Neplaťte za výběr doma ani v zahraničí. Než vycestujete, zařiďte si účet s výběry zdarma. S U kontem od UniCredit Bank vybíráte zadarmo po celém světě a při placení máte vždy nejvýhodnější kurz.
  1. Karta se v cizině obvykle vyplatí více než hotovost. Vezměte si s sebou nejlépe dvě karty, ideálně debetní a kreditní.
  2. Stanovte si měsíční rozpočet a snažte se jej dodržet. Náklady na život v cizině jsou vysoké a utratit všechny úspory hned na začátku se nevyplácí. Buďte rozvážní a mějte přehled o všech finančních výdajích.
  3. Najděte si práci, přivydělejte si a získejte záznam do životopisu. Brigádu lze mnohdy sehnat i přímo na škole, například v knihovně či kanceláři.
  1. Uschovejte si hotovost i jednotlivé karty na různá místa. V případě ztráty či krádeže tak budete mít jistotu, že nezůstanete zcela bez peněz.
  2. Nezapomeňte na cestovní pojištění na celou dobu pobytu. Případné úrazy či způsobené škody se mohou pořádně prodražit.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Vývoj Swiss Life Hypoindexu

%6.01 Aktuální výše Swiss Life Hypoindexu

6.23%

6.2%

6.31%

6.34%

6.34%

6.37%

6.27%

6.3%

6.32%

6.3%

6.24%

6.19%

6.1%

6.05%

6.01%
Historie vývoje


Související články

Jak se developeři přizpůsobili hypoteční krizi? Odložené hypotéky a garantované sazby

V reakci na přetrvávající vysoké úrokové sazby se developeři v téměř 40 % případů rozhodli ke změně splátkového kalendáře na svém projektu. Namísto typického průběžného financování dávají nyní klientům možnost složit pouze desetinu z celkové ceny nemovitosti a zbývající část doplatit až po jejím dokončení. Vyplývá to z analýzy portálu Home Portal.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 10. 2023

Analýza: Ceny starších bytů už ve většině měst znovu mírně stoupají

Starší byty už napříč krajskými městy nezlevňují. S výjimkou Ústí nad Labem a Olomouce ceny za uplynulé 3 měsíce nepatrně vzrostly. V hlavním městě se pohybuje cena za metr čtvereční aktuálně kolem 119 850 korun, zatímco na jaře to bylo o 2 tisíce korun za metr čtvereční méně. Vyplývá to z analýzy společnosti FérMakléři.cz.

Text: redakce hypoindex.cz

Foto: Shutterstock

12. 10. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *