Pondělí 23. října. Svátek má Teodor.

Obrat Trigemy za uplynulý rok převýšil miliardu korun

24.06.2016 12:06 Tisková zpráva: Trigema

Obrat koncernu Trigema vloni dosáhl 1 013,708 milionu korun. Celkový zisk koncernu před zdaněním činil za stejné období 126,897 milionů korun, na což měla vliv především poptávka po nových bytech a rozvoj nových developerských projektů.

První fáze projektu SMART byty se vyprodala ještě před dokončením. Stavba i samotný prodej první fáze trval dohromady 20 měsíců. Dále se spustily bytové projekty CHYTRÉ BYDLENÍ BLV@Horní Měcholupy a CLB@Letňany. Ten navazuje na úspěšný projekt Barevné Letňany, jenž získal mimo jiné ocenění v soutěžích Best of Realty a Realitní projekt roku. Průměrná cena prodaného bytu ve všech bytových projektech společnosti Trigema za uplynulých dvanáct měsíců dosáhla výše 4,3 milionu korun s DPH.

Trigema také rozšířila svůj koncept Chytrého bydlení o dvě nové úrovně. Vedle té základní je to Chytré bydlení Plus a Chytré bydlení Premium. Pro každou z nich je charakteristická různá úroveň použitých materiálů a vybavení. Premium je pak v těch nejlepších lokalitách za použití těch nejkvalitnějších postupů a materiálů.

„Do budoucnosti se chceme ještě více zaměřit na oblast developmentu, kde vidíme další potenciál pro úspěšné fungování celého koncernu. Současně s tím ale připravujeme některé inovace jak v oblasti cestovníhu ruchu, tak vědeckotechnických center, jež rozvíjíme a provozujeme,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva a generální ředitel koncernu Trigema.

K dobrým ekonomickým výsledkům přispěly kromě developerských aktivit i některé stavební zakázky společnosti Trigema Building, jako byl například projekt rekonstrukce hlavní pobočky Komerční banky v Plzni za necelých 40 milionů korun.

V případě vědeckotechnických areálů došlo k získání nových nájemců, jak dokazuje třeba příklad mezinárodní společnosti Struers. Tato firma, která má po světě přes 20 poboček, vyvíjí řezné výrobky pro celou řadu průmyslových odvětví, jako je letectví a astronautika, elektronika, automobilový průmysl nebo slévárenství. Současně s tím Trigema v minulém roce zahájila přípravu dalších dvou areálů: VTP Buštěhrad a VTP Žalov.

Koncern rovněž vylepšil okolí svého volnočasového Areálu Monínec, kde se za cca 1,5 milionu korun podílel na rekonstrukci místního Pilského rybníka, jenž nově nabízí nejen možnost koupání, ale i dřevěné molo, sportovní hřiště a občerstvení.

Trigema věnovala své prostředky do CSR oblastí, jež tradičně podporuje. Neziskové organizaci Centrum Paraple to bylo přes 900 tisíc korun. Dohromady již koncern daroval tomuto centru více než 10 milionů korun. Další informace naleznete na www.trigema.cz, kde je rovněž pdf verze celé Výroční zprávy 2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *