Středa 16. června. Svátek má Zbyněk.

Panattoni Park Prague Airport II, vlastněný AEW Europe, získal obřího nájemce – čínskou společnost Europe Huajie Development

17.07.2018 01:07 Tisková zpráva:

Jedna z největších letošních nájemních transakcí v České republice byla před několika dny završena v logistickém areálu Panattoni Park Prague Airport II v Pavlově v Praze-západ. Na 10 let si zde téměř 24 700 m2 špičkových skladových a kancelářských ploch pronajala čínská distribuční společnost Europe Huajie Development. V jejím případě jde o první pronájem v Evropě, kdy hala postavená developerem Panattoni Europe se pro nájemce stane hlavním distribučním centrem pro evropský kontinent.

Panattoni Park Prague Airport II vlastní prostřednictvím fondu Logistis jedna z největších asset manažerských společností na světě AEW. Do jejího portfolia v průmyslovém segmentu spadá též Amazon v Dobrovízi o pronajímatelné ploše 125 000 m2 Výstavbu též realizovala developerská společnost Panattoni Europe.

Jsme rádi za dlouhodobou spolupráci s tak významným partnerem, jakým je Huajie. Získání takto důležitého nájemce je dalším důkazem úspěšné a silné spolupráce mezi Panattoni Europe a AEW,“ komentuje transakci Thomas Poulis-Leinberger, ředitel fondu Logistis zodpovědný za region severní a východní Evropy.

Pronájem je výjimečný v řadě parametrů. Vedle více než půlročního intenzivního jednání jde rovněž o samotnou délku pronájmu, která se vymyká obvyklému průměru. Lokalitu Pavlova si společnost Europe Huajie Development vybrala zejména s ohledem na ideální dostupnost pražského letiště v Praze-Ruzyni i dálnici D6 směřující do Německa.

Evropské distribuční centrum Europe Huajie Development nebude sloužit pouze pro import čínských výrobků do Evropy, ale bude se orientovat spíše opačně: společnost se sídlem v čínském městě Yiwu (I-wu) chce tamní trh zásobit evropskými produkty, včetně české výroby. Nájemce v tomto ohledu hovoří o vzniku „české vesnice“ postavené na nabídce kvalitních a pro čínské zákazníky ikonických produktů vyrobených v České republice.

Logistický areál Panattoni Park Prague Airport II pro AEW exkluzivně buduje developerská společnost Panattoni Europe. Aktuálně jsou postavené dvě, plně obsazené haly – vedle Europe Huajie Development je zde v pronájmu dánská dopravní a logistická společnost DSV, která si kromě skladových prostor pronajímá v areálu i cross-dock.

Vzhledem ke konjunktuře české ekonomiky očekává management AEW brzkou realizaci dalších hal. Celková pronajímatelná plocha skladových prostor v areálu by v budoucnu měla překročit 95 000 m2. „Momentálně jsme v jednání s dalšími zájemci o prostory v Pavlově a i z tohoto důvodu jsme se rozhodli začít se stavbou dvou dalších hal, jejichž dodání se předpokládá v prvním čtvrtletí 2019,“ doplňuje Monika Hubková, asset manažerka AEW.

AEW se prostřednictvím svého investičního fondu Logistis zaměřuje na špičkové industriální nemovitosti po celé Evropě. V případě České republiky vlastní přes 200 000 m2 skladových ploch obsazených prvotřídními nájemci.

Tisková zpráva: AEW

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *