Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Peníze ze vzduchu

08.02.2017 06:02 Tisková zpráva:

Přes 60 milionů korun investoval Jablotron do rozvoje svého nového segmentu podnikání. Společnost, která úspěšně exportuje české alarmy do celého světa, se totiž rozhodla rozšířit své podnikání do oblasti technického vybavení domů.

Zakladatel Jablotronu, Dalibor Dědek oznámil s nadsázkou, že jeho společnost hodlá generovat další příjmy ze vzduchu. Prvním výrobkem, který by tyto jeho vize měl splnit, je unikátní větrací jednotka FUTURA, určená pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Jablotron spoléhá na své know-how

„Baví nás dráždit konkurenci tím, že přinášíme nová a lepší řešení,“ řekl Dědek. „Mít úžasný produkt ale v byznysu nestačí. Důležité je dokázat jej prodat,“ dodal Dědek.

A právě v tom má Jablotron výhodu. Během čtvrtstoletí existence si vybudoval vlastní mezinárodní distribuční síť kvalifikovaných odborníků. „Po celém světě máme několik tisíc certifikovaných techniků, kteří umí montovat a servisovat naše výrobky. K tomu existuje už více než milion uživatelů, kteří nám svěřili ochranu svého majetku. Naší konkurenční výhodou je možná tak trochu staromódní přístup, protože se o zákazníka staráme ještě dlouho poté, co si od nás nakoupí. Naší prioritou je budovat vztah důvěry, nikoliv jen rychle a výhodně prodat,“ vysvětluje Dědek.

Investice ve výši 60 milionů proudila na Zlínsko

Větrací rekuperační jednotka FUTURA vznikla v utajené vývojové laboratoři Jablotronu Living Technology (dřívější Air Pohoda) v Holešově u Zlína. Rekuperace, tedy technologie řízené výměny vzduchu uvnitř domu, dokáže výrazně eliminovat tepelné ztráty na minimum. Investice do výzkumu, vývoje a do vybavení klimatického simulačního polygonu přesáhla částku 60 milionů korun.

„Zařízení na bázi mezinárodního patentu využívá fyzikálních principů, které konkurence dosud přehlíží,“ informuje Roman Šalomoun, ředitel Jablotronu Living Technology. Hlavní výhodou našeho řešení je nízká spotřeba energie, což se projeví zejména v zimě,“  doplňuje Šalomoun.

Zatímco běžné větrací jednotky mají při vnější teplotě -12°C příkon větší než 1kW, FUTURA vystačí jen s 80W. Nepotřebuje totiž žádný předehřev vzduchu. Přitom nezamrzá, vrací do domu téměř veškerou tepelnou energii z odváděného vzduchu a umí řídit vlhkost v interiéru.

Konkurenční výhody? Propojení s mobilem i dalšími výrobky Jablotronu

Parametry, které Jablotron deklaruje, se opírají o certifikát podle německého standardu PHI. „Kromě toho nám nahrála letošní tuhá zima. V reálných instalacích nám úspěšně funguje 52 jednotek v různých lokalitách. Jejich parametry dálkově sledujeme,“ vysvětluje Šalomoun. Podle něj ale není prokazatelná úspornost jedinou předností. “FUTURA poskytuje uživateli přístup mobilní aplikací, umí reportovat potřebu výměny filtrů přímo servisnímu technikovi, ve spojení s alarmem Jablotron může automaticky přizpůsobit svou funkci chování uživatelů a v neposlední řadě hezky vypadá,“ uzavírá Šalomoun.

Pro český trh je významné, že je výrobek zaveden v programu Nová zelená úsporám. Veřejnost se s Futurou může seznámit na veletrhu FOR PASIV, který se koná od 9.2. do 11.2. 2017 v pražských Letňanech.

Tisková zpráva: Jablotron

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *