Sobota 18. listopadu. Svátek má Romana.

Podcenit zabezpečení bytu před dovolenou se nevyplácí, varuje Evžen Korec z Ekospolu

12.07.2016 06:07 Tisková zpráva: EKOSPOL

V první řadě by opuštěný byt neměl vyvolávat dojem, že je prázdný, radí na svých stránkách policie. Nenechávejte proto zatažené závěsy či žaluzie. Máte-li k tomu technické možnosti, zajistěte, aby se v určitém čase rozsvěcela světla nebo zapínala televize. Poproste někoho, například souseda, kterému důvěřujete, aby vám v době nepřítomnosti vybíral poštu – přetékající schránka je totiž pro zloděje jasným signálem, že při svých rejdech nebudou vyrušeni. Tento člověk by vám také mohl byt občas zkontrolovat.

Neméně důležité je ale samotné zabezpečení bytu. Samozřejmostí by měly být kvalitní dveře s bezpečnostním zámkem, vložkou a štítem. Dobře zabezpečena by měla být i okna či všechny další stavební otvory, jimiž by se případný zloděj do bytu mohl dostat.

Jak vyplývá ze zkušeností developerů, pro zájemce o nové bydlení je bezpečnost prioritou. „Lidé se stále častěji zajímají o zabezpečení bytu proti zlodějům, poptávají proto odolné bezpečnostní dveře. Ekospol u všech bytů standardně nabízí bezpečností dveře třetí třídy, které jsou odolné proti nejznámějším metodám násilného vniknutí,“ radí Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol.

Není podle něj výjimkou, že klienti do bezpečnosti investují něco navíc. „Stále častěji se setkáváme s tím, že si za vyšší bezpečnostní třídu dveří připlatí i klienti kupující standardní byt. Bezpečnost a soukromí je pro ně velmi důležité, a proto neváhají za jeho ochranu dát peníze navíc,“ doplňuje Korec.

Policisté ale připomínají, že bezpečnost domova nezačíná u vstupních dveří do bytu. Dobře zajištěné musí být i vchodové dveře do domu, společné prostory i prostranství kolem budovy by měly být dobře osvětlené. Nejlepší pojistkou před zloději ale často bývá všímavý soused.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *