Středa 12. května. Svátek má Pankrác.

Polovina Čechů si myslí, že novela zákona o úvěrech nepomůže

20.10.2016 04:10 Tisková zpráva:

Novela zákona o spotřebitelském úvěru je mírná a nepomůže. To vyplývá z  průzkumu, kterou si nechala zpracovat společnost Fair Credit a zúčastnilo se ho přes 955 respondentů z celé České republiky. Celkem 53 % respondentů se domnívá, že novela zákona moc nepomůže, 35 % dotazovaných si myslí, že pomůže a 12 % neví. Na otázku, jak moc je zákon přísný, odpovědělo 46 %, že je návrh mírný, 35 % Čechů si myslí, že je přísný a zbývajících 19 % si myslí, že v něčem pomůže a v něčem nikoli. Celkově se 51 % respondentů přiklání k tomu, že to pročistí trh od nekalých praktik.

 „Z ankety mezi Čechy vyplynulo, že jsou spíše skeptičtí k novele zákona, nicméně celkově vnímají, že dojde k pročištění trhu od nekalých praktik, “ uvedl Ing. Tomáš Konvička, MBA, obchodní ředitel společnosti Fair Credit.

Zákon přinese nutnost registrovat poskytovatele u ČNB, vázaní obchodní zástupci budou muset pracovat jen pro jednu firmu. Dále bude novela znamenat, že všechny firmy budou muset prověřovat bonitu zákazníka. Zákon také stanovuje požadavek na základní kapitál 20 milionů korun. „Věřím, že počet nebankovních poskytovatelů se sníží ze současných přibližně 60 tisíc na stovky, maximálně tisíce poskytovatelů,“ doplnil Ing. Konvička.

Tisková zpráva: Fair Credit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *