Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Poplatkové prázdniny u hypoték až do konce října

01.10.2018 11:10 Tisková zpráva: Wüstenrot hypoteční banka

Klienti Wüstenrotu mohou do 31. října využít zdarma zpracování a poskytnutí úvěru u Hypotéky pro vlastní bydlení, Hypotéky dopředu a Hypotéky na cokoliv. U Hypotéky Refin je navíc možné získat interní ocenění nemovitosti pouze za 1 000 Kč.

„Poplatkové prázdniny přijdou vhod všem klientům, kteří uvažují o hypotéce nebo jejím refinancování. Aktuální podmínky jsou mimořádně výhodné, navzdory obecnému zdražování držíme úrokové sazby hypoték na stejné úrovni už od dubna 2018,“ říká Marian Holub, produktový manažer hypoték Wüstenrot, a dodává: „Poplatkovou akci jsme prodloužili i z toho důvodu, že na klienty je v oblasti hypoték vytvářen poměrně velký tlak, aby vše „stihli“. Banky se musí přizpůsobit rozhodnutím České národní banky, která na konci září opět zvýšila základní sazbu o čtvrt procenta, což je obecně pro trh impuls k dalšímu navyšování úroků u půjček včetně hypoték.“

Navíc od 1. října banky kvůli dohledu ČNB bedlivě hlídají, aby výše požadované půjčky a všech ostatních úvěrů (hypoték, kreditních karet, spotřebitelských úvěrů, leasingu apod.) každého klienta nepřekročila 9násobek ročního čistého příjmu a splátka činila maximálně 45 % měsíčního čistého příjmu. I proto jsou poplatkové prázdniny u hypoték vítaným řešením pro řadu klientů Wüstenrotu. „Prodloužení poplatkových prázdnin se týká všech fixací úrokové sazby, u kterých promineme poplatek ve výši 2 400 Kč,“ dodává Holub.

Klienti Wüstenrotu si mohou sjednat například Hypotéku pro vlastní bydlení ve výši 1,5 mil. Kč se sazbou od 2,34 % ročně, což je ve srovnání s konkurencí stále velmi výhodné a navíc bez poplatku za zpracování. Nejvyšší LTV hypoték u Wüstenrotu činí 90% (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy). Takový úvěr získá klient se sazbou od 2,64 % ročně.

Ani ti, kteří si vyberou Hypotéku Refin určenou na refinancování, nepřijdou zkrátka. Pro ně má Wüstenrot připravenou zvýhodněnou cenu za interní odhad nemovitosti. Pokud nemá klient k dispozici původní ocenění svého bytu či domu, přijde jej pouze na 1 000 Kč. Standardní výše poplatku za interní ocenění bytové jednotky přitom činí 1 750 Kč, rodinný dům přijde na 2 400 Kč. U Wüstenrotu lze výhodně refinancovat i dva roky před koncem fixace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *